Prasidėjo pavasarinės varlių migracijos (0)

Įrengiami atitvarai varliagyviams Pavilnių regioniniame parke | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Įrengiami atitvarai varliagyviams Pavilnių regioniniame parke | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Pabudę iš žiemos miego iš žiemaviečių pasirodė gausybė varliagyvių. Lietuvoje gyvena 13 rūšių varliagyvių, dvi iš jų – beuodegių varliagyvių (tritonų). Tik pabudę jie keliauja prie vandens telkinių – balų, kūdrų, seklesnių ežerų, kuriuose neršia ir praleidžia didžiąją dalį savo gyvenimo.

Varliagyviai vasaroja ir žiemoja skirtingose vietose. Jiems būdingos vasarinės ir rudeninės migracijos, kurių metu jų ypač daug žūva – keliuose, nuo natūralių priešų ir žmonių, deginamose pievose ir pan.

Norint išsaugoti šiuos gyvūnėlius, kurių dalis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą ir saugomos ne tik šalies, bet ir Europos mąstu, reikia imtis papildomų priemonių. Viena jų – tvorelių palei kelius įrengimas, kurių pagalba migruojančių varliagyvių srautas nukreipiamas nuo kelio.

Itin gausios migracijos stebimos Pavilnių regioniniame parke, Pūčkorių apylinkėse. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija šiemet Pūčkoriuose šviečiamaisiais tikslais įrengė atitvarą varliagyviams ir tuo pačiu ragina vairuotojus būti atidesnius kelio atkarpose, kuriose vyksta intensyvi varlių migracija.

Kita varliagyvių migravimo vieta – Ribiškių kelias. Čia taip pat įrengta apsauginė tvorelė, vietiniai gyventojai rūpinasi varlių pernešimu iš vienos kelio pusės į kitą. Šia veikla pastarosiomis dienomis užimti ir laisvesni suaugusieji bei vaikai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė