Dūkštų Ąžuolyne Plūkių dienos šventėje bus skaitomos P.Širvio eilės (0)

Dūkštų Ąžuolyne skaitoma poezija | ciurlioniopaveldas.lt nuotr.

Dūkštų Ąžuolyne skaitoma poezija | ciurlioniopaveldas.lt nuotr.

Balandžio 28 d., sekmadienį, 11  val. Neries regioniniame parke, Dūkštų Ąžuolyne (Dūkštų seniūnija, Vilniaus rajonas), M.K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pristato Petro Venslovos  kompoziciją „Baltam  dienų  kely“ (Paulius  Širvys – poeto  lyrika, laiškai, susitikimų  fragmentai).  Ši pavasarinė programa bus atlikta kasmet Neries regioniniame parke organizuojamos Plūkių  dienos  šventės proga. Beje, M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kartu su Neries regioniniu parku jau yra surengęs panašią Plūkių dienos šventę 2008-ųjų metų  balandžio 27 d.  ir tada pristatė programą  „Yra tiktai  Tėvynė“.

„Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų. Viskas, kas žmogiška. Ir visa tai poetas pats turi pajusti, išgyventi. Poeto kūryba, daugiau ar mažiau – jo paties autobiografija“, – rašė Paulius Širvys.

Dar Pauliui Širviui gyvenant, jo kūryba įgijo tokio klasikos grynumo, kokio paprastai sulaukiama po mirties – po dešimtmečių ar net šimtmečių. Ją sunku buvo su kuo nors gretinti, nebent tik su žymiausiais klasikais. Jaunimas jo eilėraščius mokėsi atmintinai, nusirašinėjo, dainavo.

Aktorius Petras Venslovas prisimena:

„Mane Pauliaus Širvio poezija užbūrė dar besimokant Konservatorijoje, dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Savarankiškas kurso diplominis darbas buvo poezijos spektaklis „Aš – beržas“, pagal P.Širvio eiles. Šiame spektaklyje turėjau laimę skaityti eilėraštį „Aš – beržas“. Mūsų spektaklį žiūrėjo pats Poetas. Prisimenu, koks susijaudinęs jis atėjo mus pasveikinti ir padėkoti. Vėliau sutikdavau jį  „Literatų kavinėje“ prie kavos puodelio ar vyno taurės ir jo paprašytas vis skaitydavau poezijos perlą „beržą“. Tai buvo nepaprastos jaunystės akimirkos – skaityti poetui jo poeziją!..  Rodos, ir šiandien girdžiu Pauliaus balsą „Petrai, paskaityk man dar beržą… Ir negaliu neskaityti. Ir negaliu nesidalinti tuo stebuklu: „Poeto nuo Dievo“ nuostabia meilės lyrika“. 

Atlikėjai: Petras  Venslovas – aktorius; Aleksandras  Koževnikovas – melodijos saksofonu  ir improvizacijos.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė