Seime vyks konferencija skirta krašto apsaugos sistemos 23-mečiui (3)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Balandžio 26 d. 10.30 val. Seimo I rūmų Konstitucijos salėje vyks konferencija-apskritojo stalo diskusija: „Lietuvos krašto apsaugos sistemos 1989-1993 metais atkūrimas ir svarba tolimesnei krašto apsaugos sistemos raidai“, skirta krašto apsaugos sistemos atkūrimo 23 metinėms paminėti.

Konferenciją organizuoja Lietuvos atsargos karininkų sąjunga ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos kūrėjai bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Pasak organizatorių, „aštrėjantys politiniai, kariniai iššūkiai ir šiandien kelia susirūpinimą: skiriamas nepakankamas dėmesys mūsų valstybės nacionaliniam saugumui. Todėl labai svarbu kaip įmanoma tiksliau, visapusiškai dokumentaliai atspindėti, propaguoti ir pateikti jau istorija tampantį krašto apsaugos sistemos atkūrimą ir nueitą atkuriamąjį kelią“.

Konferencijoje planuojama priimti rezoliuciją dėl krašto apsaugos sistemos raidos.

Konferencija-apskrito stalo diskusija  bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto tinklalapyje adresu.

PROGRAMA

Pirmininkauja: dim. plk. lt. Algirdas Jurkevičius ir dim. mj., kunigas Alfonsas Bulotas.

10.30 – 10.50 val. Sveikinimo žodis (kviečiami): Romualdas Ozolas, Vytautas Landsbergis, krašto apsaugos  ministras, Kariuomenės vadas.

Įžanginis žodis – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Pranešimai:

10.50 val. KAD, KAM  pirmasis vadovas Audrius Butkevičius. Pranešimas „Krašto apsaugos sistemos atkūrimas  ir plėtra“.

11.15 val. LAKS, KAS kūrėjas, dim. plk. lt., rašytojas Jonas Užurka. Pranešimas “Krašto apsaugos sistemos gynybinių struktūrų ištakos, ryšys su mūsų tautos istorija ir įamžinimas atmintyje“.

11.30 val.  Kavos pertrauka.

Pirmininkauja: dim. plk. Algimantas Vaitkaitis ir dim.kmdr. Eugenijus Nazelskis.

11.45 val. Kariuomenės kūrėjas ats. br. gen. Česlovas Jezerskas. Pranešimas „Faktinis ir juridinis Lietuvos kariuomenės atkūrimas“.

12.00 val. KAS kūrėjas, dim.plk. Algimantas Vaitkaitis. Pranešimas „Jaunuolių karinės tarnybos  komisijos prie LR AT 1989 – 1990 metais įkūrimo tikslai ir veikla“.

12.15 val. KAS ir KOP kūrėjas dim. plk. Zenonas Vegelevičius. Pranešimas „Karinių oro pajėgų ir oro erdvės kontrolės atkūrimas“.

12.30 val. Profesorius, dim. kmdr. Eugenijus Nazelskis. Pranešimas „Profesinės tarnybos ir atsargos karių efektyvaus žmogiškojo kapitalo panaudojimas – neatsiejama valstybės ekonominės ir socialinės  politikos dalis“.

12.45 val. KAS ir SKAT kūrėjas dim. plk. Jonas Gečas. Pranešimas „Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įkūrimo tikslai“.

13.00 – 13.30 val. Pertrauka.

Pirmininkauja: dim. plk. Ignas Stankovičius ir dim. plk. ltn. Jonas Užurka.

13.30 val. Vytauto Didžiojo Karo muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Janina Karosevičiūtė.  Pranešimas „KAS atkūrimo istorinių įvykių sklaida, propagavimas ir įamžinimas“.

13.45 val. KAS kūrėjas dim. plk. Ignas Stankovičius. Pranešimas „Atkuriamasis KAS struktūrų tarptautinis bendradarbiavimas“.

14.00 val. Jūratė Litvinaitė, istorijos mokytoja-ekspertė „Naujausioji Lietuvos istorija mokykloje: turinio ir prasmės baltosios dėmės“.

14.15 val. Lietuvos Karo akademijos dėstytojas prof. Romas Batūra. Pranešimas „Gynybinių struktūrų ir karybos 1989-1990 m. atkūrimo reikšmė ir patriotinis jaunosios kartos auklėjimas“.

14.45 val. Konferencijos apibendrinimas – dim. plk. Ignas Stankovičius.

15.00  val. Konferencijos dokumentų priėmimas, konferencijos uždarymas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Karys:

    „1989-1993 metais atkūrimas ir svarba tolimesnei krašto apsaugos sistemos raidai“ – keistas pavadinimas… Kiek mano atmintis pamena, Lietuvos Respublikos Nepriklausomybė atkurta 1990 m. kovo 11 d. Iki tol Lietuva buvo okupuota ir joje nebuvo LR Krašto apsaugos: buvo tik “žaliaraiščiai” – 1989 m., na 1990 m. iki KOVO 11-osios – savanoriai… Po to atsirado KAD, Mokomasis junginys, SKAT… Neperrašinėkite istorijos brangieji, o tai pasirodys, kad ir 50 metų okupacijos nebuvo… Suprasčiau, jei būtų temos toks pavadinimas: „Lietuvos krašto apsaugos sistemos ištakos ir atkūrimas 1989-1993 metais ir svarba…” Pasirašo: Vytautas Račkauskas, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apsk. skyriaus narys

  2. Karys:

    „Lietuvos krašto apsaugos sistemos 1989-1993 metais atkūrimas ir svarba tolimesnei krašto apsaugos sistemos raidai“ – labai keistas temos pavadinimas. Lietuvos Respublika tapo Nepriklausoma – 1990 m. kovo 11 d., KAD susikūrė – 1990 m. balandžio 25 d. Iki tol buvo “žaliaraiščiai”, taip vadinami “1990 m. savanoriai” (kurių net po 23 metų niekaip nesugeba įteisinti legaliai, o reikėtų), bet kad Krašto apsaugos sistema egzistuotų 1989 m. Sovietų Sąjungos okupacijos laiku – neregėtas dalykas… Ištakos 1989 m. ir prielaidos atsikurti Krašto apsaugos sistemai jau buvo (tie patys minėti žakliaraiščiai ir neoficialūs savanoriai), bet nukelti LR oficialias strūktūras į 1989 m. – tai jau nusižengimas istorinei tiesai. Vytautas Račkauskas, savanoris kūrėjas.

  3. Karys:

    Bet nežiūrint klaidinančios temos, o tiksliau datos (1989 m.), pavadinimo „Lietuvos krašto apsaugos sistemos 1989-1993 metais atkūrimas…“, nuoširdžiai sveikinu visus KAD darbuotojus-veteranus su 23-uoju gimtadieniu. Linkiu sveikatos ir dvasinės stipybės… Kurios labai reikėjo atkuriant Karines šalies struktūras ir kurią jūs puikiai išlaikėte iki šių dienų. Tegyvuoja “juodos uniformos ir juodos beretės” kariai-veteranai… Vytautas Račkauskas, savanoris kūrėjas (LKKSS VAS narys).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė