Zapyškyje vyks tradicinė muzikos, vėjo ir aitvarų šventė (0)

Aitvarai ZapyškyjeBalandžio 27 d. (šeštadienį), 12 val., Zapyškyje (Kauno raj.), šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, prasidės tradicinė šventė „Aitvarai žemei ir dangui“.

Organizatoriai tikina: kaip ir kasmet, čia vietos pakaks visiems – tiems, kurie patys gamina ir leidžia aitvarus, ir tiems, kurie mėgsta į juos žiūrėti.

Aitvarų sostine vadinamame Zapyškyje ypač laukiami mokiniai – gausiausiai dalyvavusiai Kauno rajono mokyklos bendruomenei Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dovanos vienos dienos ekskursiją autobusu, pasirinktu maršrutu.

Išradingiausio aitvaro savininkas taip pat gaus dovaną – skrydį sportiniu lėktuvu.

Šių metų šventėje su vėjo ir Nemuno bangų garsais mėgins megzti pokalbį multiinstrumentalistų duetas „World 2 Duo“ – Saulius Petreikis ir Ignas Juzokas. Jiems talkins Donatas Petreikis.

Šv. Jono Krikštytojo bažnytėlėje bus galima pasimėgauti ir gitarų garsais – čia koncertuos  Agnius Rūšys, Evaldas Dabašinskas ir Edvinas Januška. Čia pat veiks klubo „Lietuvos aitvarų judėjimas“ nario Sauliaus Kvietkos fotografijų paroda „Žvilgsnis iš dangaus“.

Šventės dalyviai galės pasimokyti aitvarų gamybos paslapčių, o išalkę – pasistiprinti kareiviška koše. Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas iš paukščio skrydžio.

Šventę rengia Zapyškio kultūros centras ir klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas“.

„Aitvaras padeda mintis ir žvilgsnį pakelti į dangų. Be to, aitvarų skraidinimas ir galynėjimasis su vėjų – tobulas būdas atsipalaiduoti“, – tikina klubo „Lietuvos aitvarų judėjimas“ koordinatorė Giedrė Aleksandravičiūtė.

Lietuvių mitologijoje aitvaras – dieviška būtybė, atmosferos, vandens, debesų saugotojas, turintis ryšį su žeme ir jos turtais.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė