Kirtimų kultūros centre skambėjo aukštaitiška tarmė (0)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Kirtimų kultūros centre (Vilniuje, Dariaus ir Girėno g. 69) vyko pirmasis folkloro renginių ciklo „Suoka“ koncertas. „Suoka“ – keturių renginių ciklas, skirtas tarmių metams.

Koncerto metu visi gerėjosi Aukštaitijos unikalumu. Renginyje pasirodė Panevėžio bendruomenių rūmų folkloro ansamblis „Pulkelis“ ir Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“, kurie pristatė savo regiono dainuojamąjį ir muzikinį folklorą, tarmę. Plačiau apie Lietuvos regionuose dominuojančias tarmes, bei konkrečiai Aukštaitijoje vyraujančias šnektas pasakojo habil. dr. Kazimieras Garšva. Po koncerto vykusioje vakaronėje visi turėjo progą pašokti ir padainuoti.

Kiekvienas ciklo „Suoka“ renginys skirtas vis kitam Lietuvos etnografiniam regionui – vilniečiai ir miesto svečiai supažindinami ne tik su to krašto autentiškomis dainomis ir šokiais, tačiau gali išgirsti ir įdomių, tarmių grožį atskleidžiančių pasakojimų, paragauti kulinarinio paveldo.

Koncertų pradžioje, dalyviai ir lankytojai supažindinami su to krašto kalbine specifika, jos išskirtinumu ir unikalumu. Kitas „Suokos“ renginys, skirtas Dzūkijai, vyks birželį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė