Isrutyje įvyko XIII Karaliaučiaus srities moksleivių lietuvių kalbos olimpiada (0)

Olimpiados dalyviai ir rengėjai

Olimpiados dalyviai ir rengėjai

Balandžio 20 d. Isrutyje (Černechovske) Černiachovsko industrinėje – pedagoginėje kolegijoje, kurioje mokoma ir lietuvių kalbos, įvyko XIII-oji Karaliučiaus (Kaliningrado) srities moksleivių lietuvių kalbos olimpiada.

Karaliaučiaus srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos ir Černiachovsko industrinės – pedagoginės kolegijos surengtoje Olimpiadoje dalyvavo per 60 moksleivių, kurie lietuvių kalbos žinias demonstravo meninio skaitymo ir gramatikos žinių konkursuose. Atkreiptinas dėmesys, jog kiekvienais metais Olimpiados dalyvių skaičius auga, o lietuvių kalbos mokosi ir vaikai neturintys lietuviškų šaknų.

Olimpiados dalyvius, rengėjus ir svečius pasveikino Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento specialistė Aušra Dumbliauskienė, Euroregiono ,,Nemunas“ Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius, Kaliningrado srities švietimo ministerijos specialistė Marina Šliapina. Lietuvių kalbos mokytojai ir ansamblio ,,Rūtelė“ vadovei Irenai Tiriubai už indėlį į lietuvių kalbos ir etnokultūros sklaidą buvo įteiktas Generalinio konsulo Karaliaučiuje Vaclavo Stankevičiaus padėkos raštas.

Pertraukos metu, kol vertinimo komisija sumavo Olimpiados dalyvių pasirodymo rezultatus, buvo parodytas Lietuvos edukologijos universiteto studentų spektaklis pagal J.Marcinkevičiaus poemą ,,Donelaitis“.

Karaliaučiaus srityje lietuvių kalbos ir etnokultūros mokosi per 800 moksleivių 24 švietimo įstaigose.

Romanas Senapėdis, Kultūros atašė Karaliaučiuje

Kategorijos: Baltų žemėse, Kalba, Kultūra, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė