Informacinių technologijų centras kviečia dalyvauti konkurse „Saugus internete“ (0)

draugiškas internetasIki gegužės 2-os d. Švietimo informacinių technologijų centras (ITC) kviečia  12-18 m. mokinius, tėvus ir mokytojus, besidominčius saugesnio interneto klausimais, pateikti savo sukurtus reportažus ar filmukus ir dalyvauti konkurse „Saugus internete“ bei laimėti kelionę į tarptautinį Saugesnio interneto tėvų ir jaunimo forumą  Liuksemburge.

Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius saugiai ir atsakingai naudoti informacines ir komunikacines technologijas, įtraukti  į bendrą veiklą visą mokyklos bendruomenę.

Konkursą sudaro du etapai. I etape – komandos turi sukurti 3-5 min. vaizdo filmukus Garbingo elgesio internete kodekso temomis: bendravimas socialiniuose tinkluose,  tu ir tavo įvaizdis internete, komentavimas, bendravimas elektroniniu paštu. Tai gali būti geros vaizdo ir garso kokybės filmukas, animacija, apklausa, diskusija apie tai, kaip naudotis internetu: vartoti neutralius slapyvardžius, neatsakinėti į provokuojančias žinutes, blokuoti siuntėją, taip pat patarimai apie elgesį, taisykles, kurių reikia laikytis naudojantis internetu, kaip apsaugoti savo privatumą socialiniuose tinkluose ir kt.

II etape vertinimo komisijos atrinktos  geriausios komandos varžysis tarpusavyje. Jos turės sukurti vaizdo reportažus anglų kalba apie jų mokykloje surengtas jaunimo diskusijas, forumus saugaus interneto temomis. ITC suteiks informacinę ir organizacinę pagalbą mokykloms, organizuojančioms šiuos renginius. Jų temos bus paskelbtos II etapo konkursų nuostatuose.

Filmukus I konkurso etapui iki gegužės 2 d. reikia pateikti elektronine forma el. pašto adresu dovile.ciuplyte@itc.smm.lt , bendras dydis negali viršyti 50 MB. Jei bendras dydis viršija leistiną siųsti el. paštu, tuomet papildomi priedai gali būti skelbiami internete ir atsiunčiama nuoroda, kur jie gali būti peržiūrimi. Prieiga prie darbų negali būti saugoma slaptažodžiu. Dalyviai, norintys dalyvauti konkurse ir pateikiantys konkursinį darbą, privalo užpildyti konkurso paraišką.

Konkursą laimėjusios komandos  atstovai dalyvaus  spalio mėn. Liuksemburge vyksiančiame  tarptautiniame Saugesnio interneto tėvų ir jaunimo forume.

Tikimasi, kad šis konkursas paskatins mokyklų susidomėjimą Saugesnio interneto programa ir atkreips tėvų  dėmesį į vaikų apsaugą nuo pavojų, tykančių virtualioje erdvėje, prisidės švietėjiškomis veiklomis. Vaikai, ir tėvai turi žinoti, kaip gerbti kitų teises, kaip apsisaugoti nuo patyčių internete, internetinių šiukšlių, kaip filtruoti informaciją.

Konkurso nuostatai, paraiška skelbiami ITC internetiniame puslapyje.
ir Saugesnio interneto projekto svetainėje.

Kategorijos: Mokslas, Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė