Veterinarijos specialistų teigimu, užsikrėsti karvių raupais Lietuvoje – sunkiai tikėtina (0)

www.sunwarrior.com nuotr.

www.sunwarrior.com nuotr.

Karvių raupai – ūmi virusinė liga, pasireiškianti gyvulių karščiavimu, odos ir gleivinės pakitimais. Jais dažniau serga jaunos karvės ir avys. Užkratas plinta tiesioginio kontakto būdu, per melžimo aparatus ar kitą gyvulių priežiūros įrangą. Kartais šia liga nuo sergančių gyvulių užsikrečia ir žmonės.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Lietuvoje karvių raupai niekada nebuvo diagnozuoti, ši liga mūsų šalyje nebuvo pasireiškusi. Todėl, specialistų teigimu, šią savaitę išplatinta informacija apie karvių raupais užsikrėtusį jaunuolį, kelia abejonių.

Kaip teigiama Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pranešime, galimai karvių raupų virusas nustatytas jaunuoliui, dar pernai rudenį gydytam VĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo vaikų ligoninėje. Po beveik pusmetį trukusių tyrimų, tokias išvadas pateikė Vokietijos Roberto Kocho institutas.

Gavus šią informaciją, Rokiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tą pačią dieną atliko epizootinį tyrimą ir patikrino situaciją vietoje. Patikrinimo metu nustatyta, kad tiek sodyboje, kur gyvena minėtas jaunuolis, tiek ir visame kaime jau keli metai nelaikomi jokie ūkinės paskirties gyvuliai (karvės ar avys), galintys platinti minėtą virusą. Kaip jau minėta, tiek Rokiškio r., tiek ir visoje šalyje karvių raupų židinių niekada nebuvo registruota. Šio patikrinimo išvados analogiškos prieš pusmetį atlikto epizootinio tyrimo rezultatams. Tuomet tikrinti įtarimai, kad minėtas jaunuolis galbūt užsikrėtė juodlige.

2012 m. spalio mėn. 10 d. iš Panevėžio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus buvo gautas pranešimas, kad Rokiškio raj. gyventojas gydomas Vilniaus Santariškių klinikoje, įtarus pavojingą bakterinį susirgimą – juodligę. Vėliau ši diagnozė buvo paneigta, atrinkti papildomi mėginiai susirgimui identifikuoti.

Šeimos narių teigimu, jaunuolis pasijuto blogai po darbo miške ruošiant malkas. Jis kreipėsi į medikus, nes veido srityje atsirado pūlingi mazgeliai su šašais, o vėliau į Rokiškio ligoninės vaikų skyrių hospitalizuoti dar du tos pačios šeimos vaikai, jiems diagnozuota infekcinė odos liga – piodermija. Suaugusiems tos šeimos nariams jokių susirgimų nediagnozuota.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė