Seimo narys L.Balsys pasmerkė Z.Vaigauską dėl referendumo rezultatų menkinimo (12)

Alkas.lt nuotr.

Praėjusių metų spalį įvykusiams patariamajame referendume 64,85 proc. rinkėjų į teiginį „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“ atsakė neigiamai, tačiau iki šiol balsavimo rezultatus bandoma sumenkinti ar net skelbti, jog žmonių pareikšta valia neturi juridinės galios.

Pasak Seimo nario, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio į Tautos valią spjovusiųjų gretas papildė ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, žiniasklaidoje išsakęs mintis, esą dėl nesibaigiančių diskusijų, reikia ar nereikia Lietuvai atominės elektrinės, kalta netiksli klausimo formuluotė. Jo nuomone, rinkėjams klausimas turėjo būti suformuluotas: „Ar nepritariame statyboms?“

L.Balsys griežtai pasmerkė bandymus interpretuoti ir bandyti savo siaurų partinių ir branduolinio verslo interesų naudai pakreipti referendumo rezultatus. „Man nepriimtinas toks politikų ir valstybės pareigūnų cinizmas. Praėjusios kadencijos Seimas pritarė atominės elektrinės statybai, tačiau , kaip reikalauja Lietuvos Konstitucija ir tarptautinė praktika, galutinį sprendimą paliko pačiai Tautai. Todėl ir klausimas buvo suformuluotas visiškai logiškai. Žaisdami referendumo klausimo formuluotėmis, neatsakingai politikuojantys pareigūnai ne tik žemina Lietuvos žmonių pareikštą valią nestatyti naujos atominės elektrinės, bet ir kompromituoja valstybės tarnybos vardą“, – sakė Seimo narys.

Vilniaus Universiteto profesorius, habilituotas teisės daktaras Vytautas Nekrošius teigia, jog negali būti jokių kitokių juridinių interpretacijų. „Kadangi po referendumui keliamu klausimu piliečiui yra sudaroma galimybė užbraukti vieną iš dviejų langelių („taip“ arba „ne“), tai savaime suprantama, kad tuo pačiu yra suponuojami ir du galimi sprendimai – teigiamas arba neigiamas. Referendumo įstatymo 8 str. 2 d. sakoma, kad tuo atveju, kai konsultaciniame referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas yra laikomas priimtu. Spalio 14 d. referendume buvo priimtas neigiamas sprendimas atominės elektrinės statybos atžvilgiu, kadangi už tai, kad ji nebūtų statoma pasisakė daugiau nei pusė referendume dalyvavusių piliečių. Kitoks Referendumo 8 str. nuostatų aiškinimas reikštų akivaizdų tautos valios ignoravimą, neatitiktų įstatymo prasmės“, – teigia prof. V.Nekrošius.

Pasak Seimo nario L.Balsio, politikai turi ne bandyti išsisukinėti nuo savo prievolės, ignoruodami piliečių balsus, o svarstyti ir įgyvendinti patariamajame referendume priimtą tautos sprendimą: paskelbti negaliojančiais visus įstatymus, susijusius su Visagino atominės elektrinės statyba, o Vyriausybei – kuo skubiau parengti ir paskelbti visuomenei realų Lietuvos energetinį savarankiškumą garantuojančią energetikos strategiją be atominės elektrinės.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė