Seimo komitetas nutarė kreiptis į Vyriausybę dėl kultūros darbuotojų atlyginimų padidinimo (0)

K.K.Šiaulyčio pieš.

Atlyginimas už darbą | K.K.Šiaulyčio pieš.

Balandžio 17  d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas apsvarstė galimybę jau šiemet padidinti kultūros darbuotojų atlyginimus, nes daugelis kultūros darbuotojų gauna minimalią arba labai artimą jai algą.

Komitetas nutarė prašyti Vyriausybės, kad jei bus perskirstomas šių metų biudžetas, jame papildomai reikėtų numatyti 65 mln. litų kultūros darbuotojų atlyginimams padidinti. Taip pat siūloma sudaryti darbo grupę, kuri parengtų ilgalaikį šios srities darbuotojų darbo užmokesčio didinimo planą.

Posėdyje dalyvavęs kultūros ministras Šarūnas Birutis teigė, kad pastebima aukštos kvalifikacijos darbuotojų migracija iš kultūros į kitus sektorius, daugiausia į švietimo, kur atlyginimai didesni. Ministro teigimu, būtina kultūros darbuotojų darbo užmokesčiui papildomai skirti 65 mln. litų.

Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai Faustas Latėnas informavo, kad dar 2008 metais buvo sukurta darbo grupė, kuri parengė ilgalaikį kultūros darbuotojų darbo užmokesčio didinimo planą, tačiau finansinė krizė sustabdė jo įgyvendinimą. Patarėjas tvirtino, kad būtina atnaujinti šios darbo grupės veiklą. Komitetas pritarė šiai pozicijai.

Kultūros darbuotojų profesinių sąjungų atstovai teigė, kad reikia didinti kultūros darbuotojų atlyginimus keliant bazinį atlyginimų dydį ir padidinant koeficientus, naudojamus atlyginimų dydžiams apskaičiuoti.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė