Lietuvos Prezidentė dalyvaus M.Tečer laidotuvėse (1)

Margaret Tečer 1935-2013 | biography.com nuotr.

Margaret Tečer 1925-2013 | biography.com nuotr.

Balandžio 17 d. Londone įvyks Didžiosios Britanijos Ministrės Pirmininkės Margaret Tečer (Margaret Thatcher) laidotuvės. Vienos žymiausių ir įtakingiausių XX amžiaus politikių laidotuvėse dalyvaus lyderiai iš viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Margaret Tečer buvo tikra Didžiosios Britanijos patriotė. Tai buvo žmogus, kuris nebijojo prisiimti atsakomybės dėl savo tautos, dėl savo šalies likimo. Ši politikė išdrįso sakyti tiesą ir daryti tai, kas reikalinga“, – sakė Prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, M. Tečer yra pavyzdys, kaip vienas žmogus gali keisti pasaulio istoriją. Jos požiūris į komunizmą ir vakarietiškų demokratijos vertybių puoselėjimas padėjo pralaužti ledus Vakarų Europos ir Sovietų Sąjungos santykiuose. Buvusi Didžiosios Britanijos lyderė reikšmingai prisidėjo prie Šaltojo karo pabaigos, jos skatinami procesai sudarė sąlygas ir Baltijos šalių nepriklausomybei.

M. Tečer laidotuvėse dalyvauja daugelio valstybių esami ir buvę vadovai bei ministrai pirmininkai. Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II (Elizabeth II) ir dabartinis Ministras Pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) taip pat pagerbs šios politikės atminimą laidotuvių ceremonijoje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Ar saugu:

    Prisimenant Reigano-Tečer, – apvaizda skirtų mūsų Tautai Valstybių skolininkių vadovų tandemą, – jo įtakas iš teroristinės santvarkos gniaužtų išsprūstant, iš atminties iškyla Londonas, – jo sumaištis ties metro stotimis po atakų, be abejo Bostonas. Čia apie kelionę ten, galbūt labiau apie pasirinktą būdą vykti. Ar dera ar ne. gal alkas.lt čia ir APKLAUS?
    (o skolininkai: tai visi visi anų šalių buvę ir ESAMI vadovai, po jų abiejų pirmtakų parašų 1945 m. Potsdame laukią,
    KO?)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė