LDK valdovų rūmai kviečia į diskusiją „Muziejaus fenomenas“ (2)

Valdovų rūmai kviečiaBalandžio 18 d. 18 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) vyks diskusija „Muziejaus fenomenas“. 2009 m. įsteigtas Valdovų rūmų muziejus baigia pirmąjį gyvavimo tarpsnį. Šių metų Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną atkurta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija pagaliau atvers vartus lankytojams. Įsikūrę tikruose savo namuose Valdovų rūmų muziejininkai kviečia apžiūrėti nuolatinių ekspozicijų.

Kol vyko Valdovų rūmų atkūrimo darbai, savo veiklą muziejininkai dažniausiai plėtojo kituose muziejuose arba kultūros erdvėse. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienyje rengė parodas, kvietė į edukacinius užsiėmimus, organizavo mokslines konferencijas, viliojo kultūriniais renginiais.

Kaip ir dažnas muziejus, Valdovų rūmai pradėjo leisti periodinį leidinį: 2011 m. pasirodė pirmasis „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kronikos“ (Chronicon Palatii Magnorum Ducum Lithuaniae) tomas, praėjusių metų pabaigoje – antrojo. Šiuose leidiniuose spausdinami Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų ir mokslininkų bei kultūrininkų iš Lietuvos ir kitų šalių parengti moksliniai straipsniai, taip pat publikuojami ir Valdovų rūmų muziejaus veiklą – nuo mokslinių tyrimų iki visuomenės švietimo – apžvelgiantys tekstai. Šie leidiniai bus pristatyti vakaro pradžioje. Renginio metu šių bei kitų leidinių bus galima įsigyti pigiau.

Vėliau visi renginio svečiai bus kviečiami pasvarstyti apie tai, kaip jie supranta muziejų ir jo funkcijas kintančiame pasaulyje. Pasidalyti mintimis apie šiuolaikinio muziejaus viziją, misiją bei paskirtį, apie mūsų visuomeninę priedermę ir pilietinę atsakomybę. Padiskutuoti apie asmeninę ir institucinę patirtį, siekiant, kad muziejus būtų patraukli ir gyva kultūros bei socialinės komunikacijos vieta, kurioje istorija ir paveldas tampa kiekvieno iš mūsų savastimi ir kurioje ugdoma pilietinio bendravimo vertė.

Į renginį kviečiami muziejininkai, teorinės muziejinės minties skleidėjai, mokslininkai, žurnalistai, politikai ir visi norintys padiskutuoti apie muziejaus fenomeną.

Diskusijoje dalyvaus:

prof. dr. ALBINAS KUNCEVIČIUS (Vilniaus universitetas)
doc. dr. RIMVYDAS LAUŽIKAS (Vilniaus universitetas)
VIRGINIJUS SAVUKYNAS (Lietuvos kultūros tyrimų institutas)
prof. dr. JŪRATĖ SENVAITIENĖ (Lietuvos dailės muziejus)
EDITA LANSBERGIENĖ (Biržų krašto muziejus „Sėla“)
RASA AUGUTYTĖ (Energetikos ir technikos muziejus)
dr. VYDAS DOLINSKAS (Valdovų rūmų muziejus)
GINTAUTAS STRIŠKA (Valdovų rūmų muziejus)
dr. JOLANTA KARPAVIČIENĖ (Valdovų rūmų muziejus)

Valandą prieš renginį (nuo 17.00 val.) bus galima nemokamai apžiūrėti Taikomosios dailės muziejuje veikiančią parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Apie joje eksponuojamas archeologijos, istorijos bei meno vertybes pasakos ir į klausimus atsakys Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai. Į ekskursijas registruotis telefonu (8 5) 262 0067, internetine forma arba el. paštu renginiai@valdovurumai.lt.

Renginio partneris – Lietuvos dailės muziejus

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė