URM bus pristatytos dokumentinės knygos apie prieškario Lietuvos ir Lenkijos diplomatinius santykius (2)

L.Linkevičius atsiprašo lenkų tautos 2013 m. | Alkas.lt nuotr.

L.Linkevičius atsiprašo lenkų tautos 2013 m. | Alkas.lt nuotr.

Balandžio 16 d., 14.40 val. Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius) bus pristatyti leidiniai (dokumentų rinkiniai) „Lietuvos ir Lenkijos santykiai: nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki L. Želigovskio įvykdyto Vilniaus užėmimo (1918 m. lapkritis-1920 m. spalis)“ ir „Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai 1938-1940 metais“.

Renginio svečius pasveikins užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Diskusiją modernuos Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotojas Darius Staliūnas.

Apie Lietuvos ir Lenkijos santykius nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki lenkų pajėgų įvykdyto Vilniaus užėmimo bylojančiame dokumentų rinkinyje atspindimas itin dinamiškas, visuomeninių ir politinių įvykių kupinas laikotarpis. Tuo metu formavosi lietuvių ir lenkų bendravimo pamatai bei principai. Ryškus šio laikotarpio baigiamasis akcentas – lenkų generolo L. Želigovskio akcija ir „Vidurio Lietuvos“ politinio darinio atsiradimas, padarę bene didžiausią įtaką vėlesniems santykiams.

Dokumentų rinkinys „Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai 1938-1940 metais” – bendras Lietuvos istorijos instituto ir Lenkijos tarptautinių santykių instituto atstovų darbo rezultatas. Jame publikuojami daugiausia originalūs dokumentai iš Lietuvos ir Lenkijos archyvų. Jo tikslas – sisteminis, nuoseklus istorinių šaltinių apie Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių užmezgimą 1938 m. pavasarį ir tolesnę jų raidą 1938-1940 m. pateikimas.

Dauguma dokumentų Lietuvoje publikuojami pirmą kartą. Be to, tai pirmas projektas, kuriame integraliai pateikiami Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai šaltiniai, atskleidžiantys lietuviškąją Lenkijos užsienio politikos ir lenkiškąją Lietuvos užsienio politikos percepcijas Antrojo pasaulinio karo išvakarėse ir pradžioje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė