Seimas balsavo už referendumą dėl dvigubos pilietybės (168)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti Darbo partijos frakcijos nario Artūro Paulausko pateiktą nutarimo projektą dėl referendumo dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

Šiandien, balandžio 16 dieną, po pateikimo už šį dokumentą balsavo 74 Seimo nariai, vienas buvo prieš, susilaikė 20 parlamentarų.

Nutarimo projekte siūloma nustatyti, kad referendumas būtų vykdomas kartu su 2014 metų Respublikos Prezidento rinkimais.

Nutarimo projektu siūloma referendumui pateikti šio svarbaus Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimo sprendimo tekstą: „Pritariu, kad Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis būtų išdėstyta šitaip: „Lietuvos Respublikos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu“. Jeigu Seimas priimtų šį nutarimą, referendumas būtų vykdomas kartu su 2014 metų Respublikos Prezidento rinkimais.

Šiuo metu Konstitucija nustato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pagal pagrindinį valstybės įstatymą Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė