Prezidentė: Lietuvių kalba negali būti politinių susitarimų įkaite (8)

Dž. Barysaitės nuotr.

Dž. Barysaitės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu aptarė mokyklų situaciją Rytų Lietuvoje bei lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tautinių bendrijų mokyklose palengvinimo pasekmes.

Dėl skirtingų lietuvių kalbos egzamino sąlygų ir lietuvių kalbos išsaugojimo į Prezidentę kreipėsi Rytų Lietuvos lietuviškų mokyklų mokytojai, lietuvių švietimo draugija „Rytas“, kitos organizacijos ir 18 tūkstančių Lietuvos piliečių.

Prezidentė atkreipė ministro dėmesį, kad skirtingos lietuvių kalbos egzamino sąlygos nepalankios ne tik lietuviams, bet ir tautinių bendrijų vaikams, kurie pasirinko mokytis lietuviškose mokyklose.

„Lietuva visada buvo daugiatautė, tokia ir išliks. Visi yra Lietuvos piliečiai, todėl jokių privilegijų niekam neturi būti. Visiems Lietuvos piliečiams turi būti sudarytos vienodos išsilavinimo sąlygos, kaip ir numato Konstitucija“, – sako Prezidentė.

Šalies vadovė paragino ministrą ypatingą dėmesį skirti Rytų Lietuvos žmonių švietimui ir lietuvių kalbos mokymui šiame krašte.

„Rytų Lietuvos piliečiai negali būti prasčiau išsilavinę nei visos Lietuvos žmonės. Visi Lietuvos piliečiai turi būti vienodai raštingi, o lietuvių kalba neturi tapti jokių derybų ar politinių susitarimų įkaite“, – pabrėžė Prezidentė.

Priminsime, kad balandžio 28 dieną 14 val. prie Seimo yra organizuojamas nacionalinis mitingas „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę!“.

Visuomenininka ir toliau kviečia pasirašyti internetinę peticiją „Apginkime valstybinę kalbą ir Lietuvos teritorinį vientisumą“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė