Birštone pirmą kartą suplevėsavo Kultūros dienos vėliava (0)

R.Gustaičio nuotr.

R.Gustaičio nuotr.

Balandžio 15 d. Birštono savivaldybės aikštėje pirmą kartą suplevėsavo Kultūros dienos vėliava. Tokia vėliava buvo sukurta minint Kultūros dieną – balta, simbolizuojanti praeitį, dabartį ir ateitį amžinybės rate. Ji suplevėsavo šalia Birštono savivaldybės ir Lietuvos valstybės vėliavų.

Renginio pradžioje kultūros darbuotojus, menininkus, Savivaldybės atstovus, moksleivius ir susirinkusius birštoniečius pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius.

Kaip sakė merė, Birštono kurorte kultūros vertybes kuria daug atsidavusių kultūros darbuotojų, menininkų, entuziastų, kurie nusipelnė pagarbos ir įvertinimo. Ji linkėjo kiekvienam žmogui, šeimai prisiminti pamatines kultūros vertybes, ugdyti supratimą, jog tikroji kultūra yra dvasinės darnos puoselėtoja ir darnios visuomenės išraiška. Mero pavaduotojas J. Aleksandravičius visus susirinkusius kvietė dalyvauti Kultūros dienos minėjimo renginių cikle ir birštoniečiams linkėjo kasdien būti svetingiems, mandagiems, kultūringiems. Nuoširdumas ir atvirumas yra labai svarbūs, kuriant darnią bendruomenę bei pasitinkant į kurortą atvykstančius svečius iš Lietuvos ir užsienio.

Kultūros dienos vėliavą Savivaldybės aikštėje iškilmingai pakėlė Birštono Viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė ir Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis. Pirmą kartą Birštone iškeltos Kultūros vėliavos baltame fone vaizduojami trys raudoni skrituliai, apjuosti žiedu, kurie simbolizuoja religiją, meną ir mokslą; tiesą, grožį ir teisingumą; praeitį, dabartį ir ateitį amžinybės rate.

R.Gustaičio nuotr.

R.Gustaičio nuotr.

Tęsdamos Kultūros dienos renginių ciklą, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė ir vyriausioji specialistė Vida Gadliauskienė kartu su birštoniečiais ir kurorto svečiais dalyvavo Birštono istorijos muziejuje surengtoje pažintinėje ekskursijoje „Žymūs Lietuvos kultūros žmonės Birštone“. Istorikas V. Kuzmickas pasakojo apie žymius Lietuvos žmones, kurie darė įtaką Birštono kurorto istorijai: Antaną Zaleskį, italų kilmės tapytoją Mykolą Elvyrą Andriolį, Nestorą Diurleaną – dalyvavusius viename iš pirmųjų susirinkimų, vykusių Birštone (kurhauze) ruošiantis 1863 m. sukilimui.

Minint kultūros dieną, vakare buvo apdovanoti labiausiai šiais metais nusipelnę kultūros darbuotojai bei įstaigos. Savivaldybės merė N.Dirginčienė Birštono kultūros centre įteikė šiuos apdovanojimus: Birštono viešajai bibliotekai – „Už kūrybingumą ir profesionalumą telkiant kurorto bendruomenę ir įgyvendinant projektą „Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum“, Birštono sakraliniam muziejui – „Už edukacinės veiklos puoselėjimą ir sklaidą“, Birštono kultūros centro režisieriui Rimantui Jacunskui – „Už sėkmingą teatrų projektų parengimą ir įgyvendinimą“, o Birštono kultūros centro kapelos vadovui Algimantui Jazbučiui „Už pagalbą, kūrybiškumą ir mėgėjiško meno sklaidą respublikiniuose ir Birštono bendruomenės renginiuose“.

Po iškilmingų apdovanojimų kultūros darbuotojai, birštoniečiai, kurorto svečiai rinkosi į Birštono kultūros centrą, kuriame jie klausėsi Birštono kultūros bendruomenės specialiai Kultūros dienos proga dovanoto koncerto „Beatles‘Jazz“& Valerijus Ramoška (trimitas)“.

R.Gustaičio nuotr.

R.Gustaičio nuotr.

Balandžio 15 d. – Kultūros diena – pasirinkta neatsitiktinai. Šios datos istorija siekia 1904-uosius, kai įžymus rusų menininkas, mokslininkas ir kultūros veikėjas Nikolajus Rerichas iškėlė mintį, jog nuo visa griaunančio karo būtina apsaugoti kultūros paminklus. Rericho Pakto aktualumas buvo suvoktas ir šių dienų Lietuvoje. Kultūros dienos pažymėjimas balandžio 15 dieną susietas su Taikos vėliavos simboliu ir Rericho Paktu. Balandžio 15-ąją, kaip atmintiną Kultūros dieną, Lietuvos Respublikos Seimas įteisino 2006 m. liepos 19 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė