Tautininkai piketavo prieš skalūninių dujų gavybos sutartį su „Chevron“ (nuotraukos) (39)

Tautininkai piketavo prieš skalūninių dujų gavybos sutartį su „Chevron“ | R.Garuolio nuotr.

Tautininkai piketavo prieš skalūninių dujų gavybos sutartį su „Chevron“ | R.Garuolio nuotr.

Balandžio 15 d. Vilniuje Tautininkų sąjunga surengė piketą prieš skalūninių dujų gavybos sutarties su „Chevron“ kompanija pasirašymą.  Piketas vyko prie penkių žvaigždučių  viešbučio „Kempinski“, kuriame vyko uždaras „Chevron“ planų išgauti skalūnines dujas Lietuvoje pristatymas, į kurį buvo pakviesti rinktiniai Lietuvos elito atstovai.

Tautininkai piketavo su savo vėliava bei plakatais: „Lietuvos dujos — Lietuvai, o ne „Chevron!“ ir „Chevron: Ekvadoras, Lietuva?“.

Į piketą susirinko ne tik tautininkai, jų rėmėjai, tautinis jaunimas, bet ir „žalieji“ bei kiti neabejingi savo kraštui piliečiai. Susibūrė tiek daug piketuotojų, jog tai sukėlė policijos susirūpinimą, nes dalyvių skaičius viršijo leidžiamą dalyvauti pikete dalyvių kiekį. Todėl teko dalintis į dvi grupes ir vietoje vieno piketo įvyko du.

Praeiviai sveikino piketuotojus, mojavo jiems ir spausdė rankas, dėkodami už tai, kad gina Lietuvos interesus. Pravažiuojančių automobilių vairuotojai, nepaisant šalia esančios policijos, rodė savo paramą piketo dalyviams, spausdami garso signalą bei mojuodami rankomis, nors tai yra draudžiama. Tačiau policija nestabdė šių vairuotojų.

Vilniaus tautininkų Sueigos vicepirmininkas, energetikas Andrius Šimas davė interviu „Žinių radijui“, paaiškindamas tautininkų poziciją skalūninių dujų gavybos klausimu. Per pertrauką išėję Seimo nariai ir kiti šio uždaro „Chevron“ pristatymo dalyviai prisipažino nesitikėję tokio Lietuvos piliečių susirūpinimo dėl skalūninių dujų gavybos ir žadėjo atsižvelgti į piketo dalyvių reikalavimus. Seimo narys Linas Balsys net panoro nusifotografuoti su piketuotojais.

„Pasisakome, jog esame už skalūninių dujų gavybą, kurią vykdytų valstybinė Lietuvos kompanija, kaip tai yra Norvegijoje, o ne privati užsienio kompanija, kuri pasirašydama sutartį su Ekvadoru, sugebėjo pasiekti, jog sutartyje neatsirastų punktas, kad įvykus avarijai kaltininkas apmoka padarytus nuostolius, kaip tai yra visose tokios rūšies sutartyse. Todėl vėliau įvykus Ekvadore avarijai,  sukėlusiai ekologinę katastrofą, ši kompanija nesumokėjo nei cento už padarytą gamtai žalą, laimėdama visus teismus, kurie vyko JAV“, – sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila Alko redakcijai.

„Užuot Norvegijos pavyzdžiu steigusi valstybinę kompaniją, išgaunančią Lietuvos žemių turtus, Lietuvos valdžia skuba be konkurso perduoti vienai iš prasčiausios reputacijos gavybos kompanijai „Chevron“ teisę ne tik žvalgyti, bet ir išgauti skalūnines dujas, net nesutvarkius tam įstatyminės bazės, apsaugančios Lietuvos gamtą ir jos piliečių interesus“ – teigė Tautininkų sąjungos pirmininkas.

Prieš piketą Tautininkų sąjungos taryba išplatintame pareiškime teigė, kad „pasiryžus ir nusprendus „aukoti“ dalį Lietuvos geriamojo vandens vardan energetinio savarankiškumo, turėtų būti išsamiai apsvarstyta kompensacijų tvarka gyventojams, jei šie praras geriamąjį vandenį dėl skalūninių dujų gręžinių“. Tuo pačiu priminė, kad pagal Lietuvos Konstituciją, žemės gelmių ištekliai priklauso valstybei, todėl jie negali būti perleidžiami trečiajam asmeniui.

Tautininkai siūlo apsisprendus išgauti skalūnines dujas kurti valstybinę įmonę, kurioje dirbtų kuo daugiau vietinių specialistų.

„Lietuvoje tik vienu atveju gali būti išgaunamos skalūninės dujos – jeigu tai darys valstybinė įmonė, kurios akcijos būtų be galimybės parduoti, o šios įmonės pelnas apribotas įstatymu. Atsakomybę už gyventojams padarytą žalą prisiimtų valstybė. Gręžiniai neturi būti pradėti gręžti neužpildžius trūkstamų normatyvų, apibrėžiančių saugią aplinkai skalūninių dujų gavybą“, – teigiama Tautininkų sąjungos pareiškime.

Pasak tautininkų išgaunamos dujos turėtų būti naudojamos šalies viduje, tenkinant vietinius energetinius poreikius.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė