Kviečia paroda „Apie knygą – atvirukuose“ (0)

CaptureBalandžio 18 d. 14 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) bus atidaryta paroda  „Apie knygą – atvirukuose“(Iš Birutės ir Dariaus Railų atvirukų kolekcijos).

Birutė ir Darius Railos prisipažįsta, kad yra surinkę įvairių kolekcijų, tačiau knygos tema tarsi pati juos susirado. Abu labai mėgsta skaityti, turi sukaupę biblioteką namuose. Iš tarptautinių bibliotekininkams skirtų renginių namuose atsirado ir keletas atvirukų su knyga.

Taip pradėjo kauptis naujoji kolekcija. Birutė Railienė sako, kad dabar akys pačios ieško atviruko su knyga knygynuose, sendaikčių turguose, antikvariatuose, spaudos kioskuose ir kt. Surinkę  nemažą kolekciją pastebėjo, kad atvirukų meninė ir turinio kokybė vis prastėjo, mažėjo jų pasiūla. Atviruko „aukso amžius“, trukęs nuo 1900 iki 1930 m. negrįžtamai praėjo… Tiesa, dabar vieną kitą vaizdelį su knyga galima surasti ir tarp virtulių sveikinimų.

Birutė Railienė – bibliotekininkė.
1988 m. baigė bibliotekininkystės studijas Vilniaus universitete. VU apgynė daktaro disertaciją. Dirba Informacijos skyriaus vedėja Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

Darius Raila – architektas.
1988 m. baigė architektūros studijas Vilniaus inžinerinio statybos institute (dab. Vilniaus Gedimino technikos universitetas).  Dirba UAB „Priedanga“ Vilniuje.

Atvirukų parodos
2002 m. – Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje
2007 m. – Vilniaus universiteto bibliotekoje
2008 m. – Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekoje
2009 m. – Vilniaus Gedimino technikos universiteto bibliotekoje
2012 m. – Utenos A. ir A. Miškinių viešojoje bibliotekoje

Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki gegužės 15 d.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė