„Už ištikimybę priesaikai“ kritikuoja Baudžiamojo kodekso 20 str. pakeitimo įstatymą (2)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seime rengiamasi priimti Baudžiamojo kodekso 20 straipsnio pakeitimo įstatymą, kuriuo politinės partijos ir religinės bendruomenės bei bendrijos būtų atleistos nuo atsakomybės už nusikalstamas veikas. Seimas po pateikimo šiam projektui jau pritarė.

Balandžio 11 d. Seimo narių grupė „Už ištikimybę priesaikai“ nepritardama minėtam projektui išplatino pranešimą kuriame rašoma:

„Stebina ne tik partijų siekis ciniškai prisidengti religinių organizacijų vardu, bet ir susikurti sau tokias išskirtines sąlygas, kurios sudarytų galimybę pažeidinėti įstatymus ir išvengti atsakomybės.

Esame įsitikinę, kad šis sumanymas nesuderinamas su Seimo nario priesaika, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintu lygybės prieš įstatymą principu, taip pat su Seimo statutu, kuris draudžia Seimo nario mandatą naudoti ne pagal paskirtį. t.y. ne tautos, valstybės ir rinkėjų interesams.

Kviečiame sustabdyti dar vieną bandymą kriminalizuoti Seimą bei politinių partijų veiklą ir nepalaikyti garbės nedarančių projekto iniciatorių veiksmų“.

2012 m. gruodžio 17 d. dešimt Seimo narių susibūrė į Seimo narių grupę „Už ištikimybę priesaikai“.

Vienas iš grupės steigėjų, Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras Algirdas Patackas pranešė, kad į šią grupę renkasi tie Seimo nariai kurie pasisako už vertybes, kurių „šiame Seime reikia su žiburiu ieškoti.“

Grupę sudaro Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Rima Baškienė, konservatoriai Sergejus Jovaiša, Rytas Kupčinskas, Naglis Puteikis, Paulius Saudargas ir Vytautas Juozapaitis, liberalai Vitalijus Gailius ir Eugenijus Gentvilas,  Partijos „Drąsos kelias“ atstovai Vytautas Antanas Matulevičius, Algirdas Patackas ir savarankiškai išrinktas Seimo narys Povilas Urbšys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė