Seimas priėmė rezoliuciją dėl GMO ribojimo (1)

procosara.org nuotr.

procosara.org nuotr.

Šiandien, balandžio 11 d., Seime priimta Seimo narės Rimos Baškienės parengta rezoliucija „Dėl nuoseklios valstybės politikos genetiškai modifikuotų organizmų atžvilgiu“, kuria siūloma  Vyriausybei paskelbti principinę poziciją dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) ribojimo, kaip vieną iš pagrindinių sveikatos, aplinkos apsaugos ir žemės ūkio politikos tikslų.

Šiuo metu Lietuvoje leidžiama prekiauti 165 maisto produktais, kuriuose yra GMO. Vadovaujantis Europos Sąjungos reglamentu, produktus, kurių  sudėtyje yra  daugiau negu 0,9 proc. GMO, privaloma žymėti. Tai turi būti nurodyta produktų etiketėse. Neretai žymėjimas nėra ryškiai užrašomas, gyventojai neturi pakankamai informacijos apie GMO ir apie jų įtaką žmogaus sveikatai.

Priimtoje rezoliucijoje Lietuvos Respublikos Vyriausybė raginama nuolatos informuoti Lietuvos gyventojus apie sveikos gyvensenos ir sveiko maisto privalumus.

„Nepaisant genetiškai modifikuotų augalų auginimo apribojimų, didžiuliai jų kiekiai patenka į Europos Sąjungos šalis kaip pašarai gyvulininkystės pramonei.  Vartotojai pirkdami pieną, kiaušinius ar mėsą nėra informuojami, ar pašaruose, kuriais buvo šeriami gyvuliai nebuvo GMO“, – pristatydama rezoliuciją Seime kalbėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Rima Baškienė.

Jos iniciatyva Seime surengtoje  konferencijoje „Socialiai atsakingas verslas ir GMO“ buvo pateikta daug informacijos apie GMO patekimą per pašarus į maisto produkciją. Sąlygų sudarymas gyvūninio maisto gamintojams savanoriškai ženklinti savo produkciją specialiuoju ženklu „Išauginta be GMO“ pasitarnautų tiek gamintojams, tiek vartotojams.  Tokią praktiką  taiko Vokietija,  Austrija, Prancūzija ir kitos šalys.

Pasak Seimo narės Rimos Baškienės šia rezoliucija siekiama pavesti Vyriausybei imtis priemonių, kuriomis Lietuvos žemdirbiai būtų skatinami auginti kuo daugiau genetiškai nemodifikuotų baltyminių kultūrų bei siekti, kad Lietuvos maisto žaliavų gamintojai atsisakytų pašarų, kuriuose yra GMO, importo ir naudojimo, keičiant juos genetiškai nemodifikuotais pašarais. Pasinaudojant pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu, Vyriausybė rezoliucijoje raginama inicijuoti diskusiją dėl gyvūninės kilmės produktų, gautų naudojant GMO pašarus, privalomo ženklinimo visoje Europos Sąjungoje.

Šia rezoliucija Seimas išreiškė principinę poziciją apie būtinybę riboti genetiškai modifikuotų organizmų plėtrą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė