Užnemunėje vyks senovės Baltų amatų ir Karybos šventė „Karo žirgas 2013“(programa) (1)

Festivalis_Karo_zirgasBirželio 8-9 dienomis Panemunių regioniniame parke, Plokščių sen. Šakių raj. vyks XII-XIII a. senovės Baltų amatų ir Karybos šventė „Karo žirgas 2013“.

Šventė vyks Užnemunės regione, kuriame nedažnai yra rengiami gyvosios istorijos renginiai. Tiek Sūduvos (Suvalkijos) sostinėje Marijampolėje, o juo labiau atokesniuose regionuose, tokie renginiai labai kelia patriotiškumo dvasią, supažindina jaunimą su Lietuvos, Baltų genčių istorija, senaisiais amatais. Organizatoriai nuolat stengiasi, rengdami tokias šventes, sudominti jaunimą ir įtraukti į amatų dirbtuves, seminarus ir kitą panašią veiklą.

„Pagrindinis tikslas, kuriant šį festivalį – populiarinti Lietuvoje ir už jos ribų nykstantį mūsų tautos gyvąjį kultūrinį paveldą, vieną seniausią žirgų veislę pasaulyje, šiandien Lietuvoje žinomą, kaip senojo tipo žemaitukų veislė,“ – sako  Sūduvos Tauro vadovas Darius Požaitis.

Šventės rengėjai siekia kuo plačiau supažindinti Lietuvos vaikus ir jaunimą su šia unikalia žirgų veisle, tikisi, kad tokie renginiai skatina juos ne tik domėtis, bet ir prisijungti globojant nykstantį gyvūną – mūsų kultūros gyvąjį paveldą. Pristatydami šiuos žirgus gyvosios istorijos renginyje, atskleisdami puikiąsias šių žirgų savybes, prisitaikymą gyventi bet kokiomis sąlygomis, universalumą, bei draugiškumą Sūduvos Tauro nariai tikisi, kad atsiras žymiai daugiau šio žirgo mylėtojų.

Žemaitukų veislės žirgai yra puikiai tinkantys jojimui vaikams ir suaugusiems, nesunkiam darbui sodybose, vaikų su negalia hipoterapijai. Tuo pačiu ši šventė tai ir gyvosios istorijos pamokos, kuomet šis žirgas bus demonstruojamas su raiteliu-kariu atkurtu pagal XII-XIIIa., archeologinių radinių pavyzdžius. Galima bus pamatyti, kaip puikiai šis žirgas atsimena dar tuos laikus, kuomet mūsų protėvius nešė į svetimas šalis, į karo žygius.

Šiame renginyje bus primenama Žemaitukų žirgų veislės svarba istorijoje ir skiriamas ypatingas dėmesys senovės lietuvių kariui – raiteliui. Įvairios istorinės karinės rungtys su žirgais kituose panašiuose atkuriamosios istorijos renginiuose pademonstruojamos tik fragmentiškai, tuo tarpu šio festivalio metu bus skirtas išskirtinis dėmesys žirgams ir įvairioms karinėms susijusioms rungtims, bei kaip antai IXa. keliautojo Vulfstano istoriniuose šaltiniuose aprašyto baltų (Prūsų) žuvusio kario turto dalyboms.

Visos šventės metu vyks unikali Lietuvos nykstančių ir saugotinų gyvulių paroda.

Šventės metu bus galima paskanauti įvairiais tradiciniais užkandžiais ir ragauti įvairių rūšių, pagal senas tradicijas gaminamą alų.

Viso renginio metu koncertuos archajiniai folkloriniai klubai iš visos Lietuvos.

Renginio programa.

Rengėjai: Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas Sūduvos Tauras, Plokščių seniūnija, Plokščių vidurinė mokykla

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė