Kakedžiku šiuolaikiniame Japonijos mene (0)

blogorama.lt nuotr.

blogorama.lt nuotr.

Balandžio 11 dieną, ketvirtadienį, 17 val., Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“, I aukšte (Maironio g., 3, Vilnius), bus atidaryta paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“.

Kakedžiku yra tradicinis japonų tapybos ir kaligrafijos kūrinių eksponavimo būdas. Pats kakedžiku ritinėlis yra gaminamas iš popieriaus ar audinio (dažniausiai naudojamas šilkas). Eksponuojant kakedžiku ritinėlį, tereikia jį tiesiog pakabinti virvele ant vinies. Kai kakedžiku nebenaudojamas, jį galima gražiai susukti į ritinėlį, kuris užima visai nedaug vietos.

Nuo senų laikų japonai kabindavo kakedžiku svetainėje tam, kad parodytų savo pagarbą ir svetingumą svečiams.

Kakedžiku tapyboje dažniausiai naudojamos gėlės, paukščiai, kraštovaizdžio motyvai. Mums, japonams, labai svarbus sezoniškumas, todėl   visuomet žavėjomės ir labai vertinome keturių metų laikų grožį. Dėl šios priežasties namų šeimininkas turi parinkti kakedžiku, atspindintį metų laiką bei svečių atvykimo progą.

Pastaruoju metu japonų kasdieninio gyvenimo būdas smarkiai pasikeitė ir tapo panašus į vakarietiškąjį, tad retas japonas pasitinka svečius su namuose pakabintu kakedžiku ritinėliu. Šiais laikais kakedžiku ir mums nėra toks artimas ir įprastas dalykas.

Paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“ yra gera proga dalyvaujantiems dailininkams, vėl pajusti nuo senų laikų išlaikytą japonų dvasią, kuriant meno kūrinius tradiciniu japonišku stiliumi. Vieni naudoja šuolaikiškas tapybos priemones, tokias kaip akriliniai dažai ar guašas, kiti –  tradicines medžiagas: ryžių popierių, šilką ar japoniškus dažus.

Kūrybinės dirbtuvės „Mažų kakedžikų kūryba“: 2013.04.12, 13.00 val., I aukšto salėje

Parodos atidarymas 2013.04.11  17.00 val.

Paroda veiks: 2013.04.11-2013.05.04

Kakedžikų paroda plakatas web

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė