Aukštaitijos etninės kultūros globos tarybos nariai lankėsi Miežiškiuose (0)

V.Vasiliauskaitės nuotr.

V.Vasiliauskaitės nuotr.

Aukštaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba balandžio 9 d. buvo susirinkusi į pirmąjį šių metų posėdį Miežiškiuose (Panevėžio r.). Posėdžio vieta – etninės kultūros globos taryba Panevėžio rajone – pasirinkta neatsitiktinai. Miežiškių seniūnijos kaimuose dar labai stiprios prigimtinės kultūros tradicijos: čia bendruomenės autentiškose kaimo sodybose renkasi į kasmetines Jurginių, mojavų (gegužinių pamaldų), duonos kepimo, žoliavimo, bulviakasio pabaigtuvių ir kitas šventes, čia išlaikyta šiam kraštui būdinga dainavimo su bosavimu tradicija, seniūnijoje jau ne vieną dešimtmetį gyvuoja du suaugusiųjų ir vienas vaikų folkloro kolektyvai. Čia žmonės taip gražiai derina sunkų kasdieninį darbą ir meninę saviraišką, kad į Miežiškių kultūros centrą jau yra  „atskridusios“ trys Aukso Paukštės – aukščiausi meno saviveiklininkų įvertinimai.

Regioninės tarybos nariai, suvažiavę iš visos Aukštaitijos, ne tik susipažino su gerąja etninės veiklos organizavimo patirtimi Panevėžio rajone (apie tai kalbėjo Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Lina Daubarienė ir Miežiškių kultūros centro direktorė Birutė Petrulaitienė), bet ir sprendė svarbius viso krašto etninės kultūros klausimus. Kalbėta apie regioninės kultūros politikos stiprinimą, numatytas susitikimas su LR seimo grupe „Aukštaitija“. Regioninė taryba diskutavo apie skaudžią senstančių folkloro kolektyvų vadovų ir jų pamainos ugdymo rūpesčius, aptarė susiklosčiusią padėtį „Šeduvos“ folkloro kolektyve.

V.Vasiliauskaitė nuotr.

V.Vasiliauskaitė nuotr.

Daug dėmesio buvo skirta jaunimo etnokultūriniam ugdymui: pristatyta respublikos maironiečių Jurginių šventė Pasvalyje, aptarti vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ regioniniai turai, vykę Panevėžyje ir Širvintose. Šiame konkurse dalyvavo 198 vaikai iš Aukštaitijos, kuriuos paruošė 87 mokytojai. Tai jaunieji tarmiškų tekstų pasakoriai, liaudies dainų atlikėjai, muzikantai. Net 37 talentingiausi vaikai atrinkti dalyvauti respublikiniame konkurso ture Kaune.

Zita Mackevičenė ir Petras Blaževičius | V.Vasiliauskaitė nuotr.

Zita Mackevičenė ir Petras Blaževičius | V.Vasiliauskaitė nuotr.

Regioninės tarybos nariai dėkojo ketverius metus jai nuoširdžiai ir dalykiškai vadovavusiam pirmininkui Petrui Blaževičiui, Rokiškio rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjui. Rytų aukštaitis iki kaulų smegenų pirmininkavimą perdavė taip pat rytų aukštaitei iš Utenos – energingajai Zitai Mackevičienei, Utenos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiajai specialistei.

Patvirtinę 2013 metų veiklos programą Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos nariai išsiskirstė į savo kraštus, kur vietose stengsis įgyvendinti numatytus uždavinius, kantriai ir uoliai dirbti plačiuose etninės kultūros  baruose.

Vitalija Vasiliauskaitė, Etninės kultūros globos tarybos specialistė Aukštaitijos regionui

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė