VDU kviečia studijuoti Lietuvai labai reikalingą etnologo specialybę (0)

kernaves-rasos-svente-2012-kasinsko-nuotr2013 metais Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija skyrė tikslinį finansavimą VDU Etnologijos bakalauro programai. Gauta 10 valstybės finansuojamų vietų.

Visi norintys stoti į šią programą kviečiami į Atvirų durų dieną, kuri vyks balandžio 26 d. 16 val. Kultūrų studijų ir etnologijos katedroje (K. Donelaičio g. 52-208, Kaunas).

Specialistai atsakys į visus dominančius klausimus, susipažindins su programoje dėstančiais dėstytojais, leis paklausyti trumpų paskaitų įvairiomis etnologinėmis temomis.

Kas yra etnologija? Lietuviams tai labai „paslaptingas“ mokslas. Dažniausiai ištarus šį žodį žmonės tik keistai pasižiūri, nusišypso… Ir tuomet tenka aiškinti, kad etnologija – tai mokslas tiriantis visuomenes, kultūras, žmonių gyvenseną nuo seniausių laikų iki šių dienų. VDU Etnologijos studijos išsiskiria plačia studijuojamų dalykų apimtimi, holistiniu požiūriu į nagrinėjamas problemas.

Ko išmokstama? Studijuojantys etnologiją yra ne tik akademinių studijų proceso dalyviai, bet palaipsniui jie tampa ir aktyviomis kūrybingomis asmenybėmis žvelgiančiomis į pasaulį etnologų tyrėjų akimis – įvaldo dalykinės diskusijos meną, rašo mokslines recenzijas, straipsnius, atlieka lauko tyrimus, rengia etnokultūrinius, edukacinius renginius, drauge su dėstytojais dalyvauja mokslinių etnokultūrinių projektų vykdyme. Studentai įgyja platų teorinį dvasinės ir materialinės kultūros, tradicinio ir šiuolaikinio folkloro, tautodailės, etninės muzikos ir choreografijos, subkultūrinių grupių tyrimų ir kt. pasiruošimą. Teorinis pasiruošimas derinamas su praktika. Trijų praktikų ir savarankiškai atliekamų tyrimų metu studentai išmoksta įgytas teorines žinias pritaikyti praktiškai.

Kokios absolventų karjeros galimybės? Sėkmingai baigę studijas absolventai gali dirbti etninės kultūros centruose, savivaldybių kultūros skyriuose, muziejuose, nacionaliniuose parkuose, turistinėse firmose, etnokultūrinių leidinių leidyklose, neformalaus ugdymo įstaigose. Baigus etnologijos bakalauro programą, studijas galima tęsti ne tik humanitarinių bet ir menų, socialinių mokslų magistrantūros programose.

Kviečiame laužyti stereotipus, būti originaliais ir pasirinkti Lietuvoje retą, tačiau labai reikalingą etnologo specialybę.

Su Etnologijos programos studentų, absolventų ir dėstytojų mintimis apie šią programą galima susipažinti čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė