Prie Seimo – mitingas dėl N.Venckienės teisinės neliečiamybės (nuotraukos) (15)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, balandžio 9 dieną, prie Seimo nuo 12 val. į mitingą susirinko apie 300 žmonių, kurie Seimo narius ragino balsuoti prieš „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės teisinio imuniteto panaikinimą.

Tuo pat metu, Seime vyko klausimo nagrinėjamas dėl N.Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Pati Seimo narė nedalyvavo plenariniame Seimo posėdyje, o už ją kalbėjo Jonas Varkala, kuris įgaliotas perskaityti N. Venckienės gynimosi kalbą.

Kad N.Venckienė neplanuoja dalyvauti Seimo posėdyje, iš ryto pranešė Seimo narys Povilas Gylys. Jos frakcijos kolegos sakė, kad Seimo narė galimai susirgo.

Garliavos šturmo 12 sekundžių vaizdo įrašo ištrauką mačiusi laikinoji Seimo komisija nusprendė siūlyti Seimui leisti atimti teisinę neliečiamybę iš „Drąsos kelio“ frakcijos lyderės N.Venckienės.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Generalinis prokuroras D. Valys sausio 15 d. kreipėsi į Seimą dėl sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narę N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę. Generalinio prokuroro kreipimesi pažymima, kad panaikinti Seimo narės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Pasak generalinio prokuroro, ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N. Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą (BK 232 str.); nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai L. Stankūnaitei (BK 245 str.); 2012 metų gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą (BK 231 str. 1 d.); piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką (BK 163 str.); panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui (BK 286 str.).

Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

Po pertraukos toliau vyksta Seimo narės N.Venckienės (jai nedalyvaujant) teisinės neliečiamybės atėmimo nagrinėjimas.

Po balsavimo nutarta N.Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Už balsavo 80, prieš – 23, o susilaikė – 15. Iš susirinkusių žiūrovų pasigirdo garsūs šūksniai „gėda!“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

15 komentarų

 1. Airidas:

  Manau reikia paleisti toki seima, todel reikia pradeti rinkti parasus, kad tas butu padaryta. Negalima leisti savo vaikams gyventi valstybeje kuria valdo ne tauta, o prokurorai, vsd, teismai

 2. VIENYKIMĖS<NES PO VIENĄ IŠTRAIŠKYS<KAIP MUSES

 3. taigis:

  manau,be naujų Seimo rinkimų čia neatsipirks

 4. Nepolitikas:

  Visas pasaulis tavo tuščioje galvoje. Dundukas.

 5. Nepolitikas:

  Neringa nekalta, o kalta teisinio nihilizmo sistema. Tačiau, nors ir absurdiškai gali skambėti, bet Teisėja Neringa yra kalta. Kalta, kad pervertino savo sugebėjimus, kovojant teismuose. Pvz. Kėdainiuose, kada „teisėjas“ Kondratjevas, atsisakė apklausti mergaitę, galima buvo pateikti Teismui raštišką mergaitės prašymą, dėl gyvenamosios vietos nustatymo ir globos, atitinkamai įforminant tai juridiškai(dalyvaujant komisijai), net fiksuojant šitą faktą. Tada Kondratjevui butu apsunkintas klastojimas ir „žaidimas“ dėl specialistų išvadų. Ir tokiu niuansų toje byloje yra daug… Neabejoju, tai klastotoją nesustabdytu, bet sudaro pagrindą tolimesniam skundui, o gal ir nebūtų „skubos tvarka“. Ar gal dabar suprasit, kad mitingais nieko nenuveiksite, ir reikia rimtai keisti įstatymus. Tarp kitko yra : „Piliečių skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų (išskyrus teisėjus) piktnaudžiavimo ar biurokratizmo tiria Seimo kontrolieriai. Jie turi teisę siūlyti teismui kaltus pareigūnus atleisti iš užimamų pareigų.“ Manau sąžiningiems Seimo nariams(o kvorumo tikrai užtenka) reikia kreiptis į KT, dėl LR Konstitucijos 62 str. 2d. „ Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.“, jog akivaizdu, kad nusikaltimą turi padaryti Seimo narys, o ne kandidatas ir t.t. Jeigu asmuo įtariamas nusikaltimo padarymu, išrenkamas į Seimą, reiškia tik vieną – Tauta jį reabilitavo ir jokia kita valdžios institucija šito sprendimo negali pakeisti – „Suverenitetas priklauso Tautai.“

 6. Anubo:

  Partokratinės sistemos agonija. Logiška, kitaip ir negalėjo būti. Nuo šiandien virtom dar ir prokurorinė valstybė, kurioje seimo nariai yra paprasčiausi šiukšlės, atliekantys tik jiems nurodytas ribotas funkcijas. Ar tik iš tikro nereikia pradėti ruoštis kažkam blogesniam, nes valstybės santvarka realiai eina velniop.

 7. Vilmantas Rutkauskas:

  4 ir 10 nuotraukose matausi aš su raudonu šalmu (aps. nuo bananų) ir plakatu “Susidorojimui NE”.
  Žinot, manau, jog yra gerai, kad mergaitę grąžino mamai, tačiau tai, kad Neringą dabar atidavė koroti – tai kažkas baisaus.

 8. Gintautė:

  Preiš rinkdami į Seimą turėtume pasižiūrėti ar žmogus turi šeimą, ar turi savo vaikų, kas buvo jo tėvai? Ar žmogus remia vaikų pardavimą gėjams ir vienarūšes santuokas? Ar Lietuvos žemė žmogui yra šventa, ar tik prekė turinti savo kainą? Ar kas nors kada nors balsavo už tokią A.M. Pavilionienę, o metų metais sėdi Seime… ir ką veikia? Ar Seimo nariai lenkai neturėtų išlaikyti nepalengvinto lietuvių kalbos egzamino?

 9. Algimantas:

  Seimo komisija taip ir nesugebėjo pamatyti pilno vaizo įrašo… Apie kokį teisingumą galima kalbėti. Valstybę valdo korumpuoti prokurorai.

 10. susidorojo:

  valstybininku surezisuotas politinis farsas tesiasi. Teisingumu cia ne is tolo nekvepia- tik tarnavimu nusikalteliams ir iskrypeliu dangstymu.

 11. tikras lietuvis:

  Viskas teisingai: savo tiesas reikia įrodinėti, o ne slapstytis.

 12. Žaltys:

  Pavasarį sukyla aistros. Žmonės intuityviai KAŽKO TOKIO nori, bet dėl visuotinės depresijos nesusigaudo ko nori. Jie eina į gatves, nešioja vėliavas ir plakatus, kažką kalba viens kitam, kažką keikia, kažkuo tarsi tiki ko nematė arba matė per TV. Štai man kartais atrodo kad lietuvių nutautėjimo ir kitokio degradavimo priežastis yra asmeninė kultūrinė impotencija. T.y. individo atsiribojimas nuo aktyvios etnokultūrinės savikūros. Kuomet tokių kompleksuotų žmonių susidaro kritinė masė, tuomet juos gali bet kas įaudrinti, įteigti kad net broliai Maciai Kaune padarė žygdarbį. Kiekvienas pilietis, kuris nemoka bent dešimties savo krašto dainų, nemoka lietuviškų šokių, cigaretėms ir alui išleidžia dešimt kartų daugiau pinigų negu knygoms ar spektakliams – privalo iš esmės susirūpinti savo psichine sveikata. Pakrikusi gyvūnija gamtoje visada tampa plėšrių žvėrių grobiu. Saugokit save, pasidžiaukit savo šeimose savais vaikais, savo mylimais. Eina pavasaris, laukiniai rujoja, kovoja, bet kas mums iš to? Negi nematote kad pernelyg susižavėjome etatiniais kovotojais už jų tiesas? Negi nematote, kad panašūs mitingai kai kuriems asmenims yra tiesiog jų darbovietė?

 13. Birutė:

  Pritariu Airidui reikia vyti iš seimo tautos genocido vykdytojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė