Švedijoje pradėtas „Meškiukų bylos“ nagrinėjimas (0)

Skrydis su meškiukais | stop kadras

Skrydis su meškiukais | stop kadras

Šiandien, balandžio 8 dieną, Generalinėje prokuratūroje gautas Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pranešimas apie tai, kad Švedijos Generalinė prokuratūra priėmė sprendimą perimti baudžiamąjį persekiojimą byloje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo (Baudžiamojo kodekso 291 str. 1 d.) ir tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 279 str.).

Generalinė prokuratūra, atlikusi visus galimus baudžiamojo proceso veiksmus šiame ikiteisminiame tyrime, š. m. sausio 16 d. kreipėsi į Švedijos Karalystės kompetentingas institucijas su prašymu perimti baudžiamąjį persekiojimą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2012 m. liepos 4 d. lengvasis lėktuvas „Jodel“ su Švedijos Karalystės registracijos numeriu, pažeisdamas tarptautinių skrydžių taisykles, neturint reikalingų dokumentų ir leidimo kirsti valstybės sieną, išskrido iš Lietuvos Respublikos į Baltarusijos Respubliką, o vėliau sugrįžo į Lietuvos Respubliką. Dėl nurodytų galimai padarytų nusikalstamų veikų Valstybės sienos apsaugos tarnyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį kontroliavo ir organizavo Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra.

Š. m. sausio 4 d. prokuroro nutarimais įtariamaisiais pripažinti du asmenys. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje atlikti visi galimi baudžiamojo proceso veiksmai, o tolesnis baudžiamasis persekiojimas galimas tik Švedijos Karalystėje, priimtas sprendimas kreiptis su prašymu į užsienio valstybę dėl baudžiamojo persekiojimo perėmimo.

Baltarusijos ir Švedijos santykiai po šio incidento tapo ypač įtempti.

Baltarusijos vyriausybė praėjusių metų rugpjūtį išsiuntė iš šalies visus švedų diplomatus ir nurodė uždaryti savo ambasadą Stokholme. Prezidentas Aliaksandras Lukašenka taip pat atleido kelis aukštus pareigūnus, tarp jų – karinių oro pajėgų ir pasienio kontrolės vadus.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė