Norvegija – patikima Lietuvos sąjungininkė (1)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Osle susitiko su Norvegijos Karaliumi Haraldu V. Susitikime aptarti dvišaliai Lietuvos ir Norvegijos santykiai, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimas, NATO klausimai ir artėjantis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai.

„Lietuva jau daugiau nei dvidešimt metų jaučia tvirtą Norvegijos paramą. Ši šalis viena pirmųjų pripažino Lietuvos nepriklausomybę ir nuosekliai palaiko Lietuvos energetinio savarankiškumo siekį. Mūsų šalys yra patikimos sąjungininkės ne tik Šiaurės ir Baltijos regione, bet ir NATO. Sėkmingai bendradarbiaujame ekonomikos, saugumo, energetikos ir kultūros srityse. Lietuva džiaugiasi turėdama tokią tvirtą ir patikimą partnerę kaip Norvegija“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas (NB8) mūsų valstybei ir toliau išlieka vienu pagrindinių užsienio politikos prioritetų. Pasak šalies vadovės, tiesiamos elektros jungtys su Švedija ir Suomija, funkcionuojanti energetikos rinka ir vieninga šalių pozicija dėl atsakingos finansinės drausmės – tai geriausias įrodymas, kad šis bendradarbiavimas yra ne tik išskirtinis, bet ir duodantis konkrečių apčiuopiamų rezultatų.

Susitikime šalies vadovė taip pat kalbėjo apie Lietuvos pasiruošimą perimti pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Prezidentės teigimu, mūsų šalies interesas – stipri, konkurencinga ir finansiškai stabili Europos Sąjunga.

Tai jau antrasis Prezidentės susitikimas su Norvegijos Karaliumi Haraldu V. Prieš dvejus metus, minint diplomatinių santykių dvidešimtmetį, Prezidentė Norvegijoje lankėsi su valstybiniu vizitu.

Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo perspektyvas ekonomikos ir energetikos srityse bei norvegiškų dujų importo galimybes Prezidentė Osle aptars ir su Norvegijos Ministru Pirmininku Jensu Stoltenbergu.

Šalies vadovė taip pat dalyvaus Tarptautinės darbo organizacijos diskusijoje „Kaip įveikti finansinės krizės pasekmes“, susitiks su Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vadovu Angelu Guria, duos interviu vienam pagrindinių šios šalies dienraščių „Aftenposten“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė