Lietuvos moksleivių sąjunga apdovanojo sveiką gyvenimą propaguojančius lyderius (0)

Sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.

Abejingų nepalikusi Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota visuomeninės socialinės reklamos kūrimo programa „IŠPILK!“, skirta alkoholio vartojimo prevencijai, sėkmingai pasiekė finišą. Balandžio 5 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Kaune, pristatyti programos rezultatai, apdovanoti nugalėtojai, aptarti tolesnės veiklos planai. Renginyje dalyvavo sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė, Švietimo ir mokslo ministerijos, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos atstovai, programos rėmėjai, Lietuvos moksleiviai.

Sveikindama Lietuvos moksleivių sąjungą su puikia iniciatyva puoselėti sveiką jaunosios kartos gyvenimo būdą, sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė padėkojo „Išpilk“ organizatoriams už programos reikšmingas pastangas skatinti bendraamžius mąstyti kūrybiškai, telkti ir vienyti jėgas prieš žalingą alkoholio vartojimą. „Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais. Tai puiki proga kartu skleisti sveikatos idėjas, – pabrėžė viceministrė. – Statistika rodo, kad mūsų Lietuvoje, kurioje mažiau, nei 3 milijonai gyventojų, yra apie 11000 vietų, kur galima laisvai nusipirkti alkoholinių gėrimų (su viešojo maitinimo įstaigomis jų būtų 16000!). Tuo tarpu apie 9 milijonus gyventojų turinčioje Švedijoje svaigalų įsigijimo „taškų“ yra tik 700. Ši neleistina situacija verčia imtis priemonių ne tik sveikatos politikus, bet ir aktyvų jaunimą. Tikiuosi, kad ir toliau kartu žengsime sveikesnės ir laimingesnės mūsų Lietuvos ir Europos link!“

Programa „Išpilk!“ startavo 2012 m. lapkričio mėnesį. Ją sudarė du etapai: prevencinių plakatų ir prevencinės – edukacinės reklamos scenarijaus kūrimo konkursai. Pirmasis etapas baigėsi dar prieš naujųjų metų pradžią, jame dalyvavo apie 350 moksleivių sukurtų plakatų – idėjų, kaip kovoti su alkoholio vartojimo problema, skatinančių prevencinę veiklą. Antras etapas – prevencinės – edukacinės reklamos scenarijaus rašymas. Organizuotos moksleivių diskusijos Lietuvos mokyklose prieš svaigiųjų gėrimų vartojimą. Surinkta už sveiką gyvenimo būdą pasisakiusių daugiau nei 5000 moksleivių parašų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė