Čagčarane sužeisti du Lietuvos kariai (0)

Kam.lt nuotr.

Kam.lt nuotr.

Balandžio 7 d., apie 16 val. vietos laiku, Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane buvo sužeisti du Lietuvos kariai. Incidentas įvyko kariams grįžtant iš patrulio Čagčarano apylinkėse į stovyklą, kai į karių šarvuotą automobilį HMMWV buvo paleista prieštankinė raketa.

Vienas iš karių lengvai sužeistas į koją, kitas karys patyrė stiprų smegenų sutrenkimą.

Kariai buvo skubiai evakuoti į Provincijos atkūrimo grupės stovykloje esantį medicinos punktą, kur jiems buvo suteikta būtinoji pagalba. Karius prižiūri karo medikų. Galvos sutrenkimą patyręs karys pirmadienį bus nuskraidintas į Mazar-i-Shariffo mieste esančią aukštesnio lygmens sąjungininkių ligoninę tolesnei apžiūrai ir gydymui.

Karių artimieji apie įvykį yra informuoti. Incidento detalės tikslinamos. Įvykį tiria vietos saugumo pajėgų – Afganistano nacionalinės policijos ir Nacionalinio saugumo departamento – pareigūnai.

Pasak įvykį komentavusio Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Vilmanto Tamošaičio, į Lietuvos karius iš granatsvaidžio šovė Afganistano nacionalinės armijos (ANA) uniforma vilkėjęs asmuo. Užpuoliką iš karto sulaukė Čagčarano mieste dislokuoto ANA padalinio saugumo posto kariai.

„Grėsmė, kad NATO kariai gali nukentėti nuo į Afganistano nacionalines saugumo pajėgas infiltruotų kovotojų visada išlieka, nes tai yra vienas iš sukilėlių kovos metodų. Tai pirmas atvejis, kai išpuolį prieš Lietuvos karius Goro provincijoje įvykdė Afganistano nacionalinės armijos uniforma vilkėjęs asmuo“, – sakė brg. gen. V. Tamošaitis.

2010 metais per panašų incidentą Goro provincijos sostinėje Čagčarane taip pat buvo sužeisti du Lietuvos kariais. Tąkart užpuolimą įvykdė Afganistano nacionalinės policijos uniformą vilkėjęs vietos gyventojas.

Pasak Jungtinio štabo viršininko, incidentas neturės įtakos atsakomybės perdavimo vietos saugumo pajėgoms procesui. „Panašūs išpuoliai vyko ir kitose provincijose, sukilėliai juos vykdo visame Afganistane, neišskirdami atskirų regionų. Tam, kad maksimaliai sumažintų tokių išpuolių riziką, tarptautines pajėgos, tarp jų ir PAG grupė, glaudžiai dirba su Afganistano saugumo pajėgomis, taip pat ir savarankiškai imamės papildomų saugumo priemonių“, – kalbėjo brg. gen. V. Tamošaitis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė