Bebrų medžioklės sezonas nebus pratęstas (0)

elizabethirreverent.wordpress.com nuotr.

elizabethirreverent.wordpress.com nuotr.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis priėmė sprendimą, kad bebrų medžioklės sezonas šiais metais nebus pratęstas. „Atsižvelgėme į daugelį aplinkybių ir veiksnių. Bene svarbiausias iš jų – visuomenės nuomonė. Didžioji dauguma ją reiškusių teigė, kad pratęsti medžioklę tokiu metu, kai šių gyvūnų patelės laukiasi palikuonių, būtų mažų mažiausiai nehumaniška“, – sako V. Mazuronis.

Balsavimas, ar reikia pratęsti bebrų medžioklę,  vyko internetu. Žmonės taip pat galėjo išreikšti savo nuomonę paskambinę ar parašę Aplinkos ministerijai. „Maloniai nustebino išties didelis balsavusiųjų srautas. Tai rodo, kad žmonėms rūpi gyvoji gamta, ir  už tai visiems norėčiau nuoširdžiai padėkoti“, – tvirtina ministras.  Jis pažymi, kad apklausoje aktyviai dalyvavo ir medžiotojai. Jų nuomonių būta įvairių, tačiau dauguma akcentavo, kad bebrus Lietuvoje ir taip galima medžioti kone devynis mėnesius. Šis laikotarpis – daugiau nei pakankamas norint sureguliuoti jų populiaciją.

Ministro žodžiais, negalima neigti ir fakto, kad kai kuriuose šalies regionuose bebrai pridaro nemažai rūpesčių ir žalos ūkininkams. „Šią problemą, be abejo, reikia spręsti, tačiau medžioklės pratęsimas negali būti vienintelė sprendimo priemonė. Reikia ieškoti ir kitų būdų, kuriuos bendromis pastangomis, tikiuosi, rasime“, – teigia V. Mazuronis.

Bebrų medžioklės sezonas trunka nuo rugpjūčio 1 iki balandžio 15 dienos. Aplinkos ministerijos duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje gyveno daugiau kaip 48 tūkstančiai šių gyvūnų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė