Viso pasaulio fizikai švenčia 45-tą FiDi! (audio, video) (0)

Legendinis Dinas Zauras

Legendinis Dinas Zauras

Kaip ir kasmet pirmąjį balandžio šeštadienį  ir jau 45-tąjį kartą Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai surengė garsiąją savo šventę – FiDi.

Fizikų šventėje kaip ir kasmet gaus netikėtų pramogų, atrakcionų, fizikinių eksperimentų, netikėtumų ir fantastinių pokštų. Į šių metų FIDI „atplaukė“ nepaprastas 20 metrų ilgio garlaivis, kurio viduje įrengta fizikinių eksperimentų ekspozicija. Atsilankiusieji joje galės gyvai susipažinti su įspūdingais fizikiniais reiškiniais ir patys paeksperimentuoti: pašaudyti iš ugnies vamzdžio, sukelti plazmos kamuolius, arba net išvysti kreivą spindulį generuojantį lazerį….

Fizikų šventiniame miestelyje Fizlende gausų ir kitų atrakcionų. Čia aidi patrankų šūviai – šventės dalyviai bando sugriauti 6 metrų aukščio statinį šaudydami į jį iš savadarbės patrankos… O aplinkui dedasi keisti dalykai: kažkas sukasi centrifugoje pavadintoje nieko gero nežadančiu vardu – „Pats kaltas“, kažkas važinėjasi ratuota sofa „Sofratis“, kiti žmonėms skirtą žiurkėnų ratelį „Žiurkratį“, lipimą į alaus dėžių bokštą, vandens fontanus, šaudymą iš lanko, paskanauti fizikių pyrago bei palaižyti azotinio ledo…

Fizlendo scenoje aidi muzika. Šventės dalyvių ausis vieni paskui kitą džiugina pačių garsiausių grupių „Psichodelinis šuo“, „Padugnės“, MOVO, ZLP GNR, „Wolf LikeMe“ muzikantai ir dar nežinomi liaudies poetai bei trubadūrai.

Kaip visada Fizlende melioratorių vagonėlyje yra įrengta veteranų rezidencija – kavinė „Olečka“, iš kurios veteranai pagarbiai stebi Fizlendą bei dalinasi įspūdžiais iš savo organizuotų Fiziko Dienų. FiDi veteranais yra tapę daugybė Lietuvoje žinomų žmonių, verslininkų, politikų, universitetų dėstytojų.

O tuo tarpu viso pasaulio spaudos agentūros praneša, kad pagal FiDi-45 programą 15 valandą garsioje Lietuvos fizikų šventėje lydimas gausios palydos iš Saulėtekio alėjos į Vilniaus universiteto Filologijos fakuleto pusę pajudės eisena kurios priešakyje žingsniuos garsusis FiDi simbolis Dinas Zauras.

Pasak istorikų ir mitologų procesijos į filologyną tradicija užgimė gilioje senovėje kuomet fizikai dar nemūvėjo kelnių ir eksperimentuodavo natūralioje priešistorinėje aplinkoje  su akmeniniais ir kauliniais darbo įrankiais bei mamutais ir dinozaurais. Pasak legendos fizikai nesuvaldė tuomet klonuoto pirmojo Dino Zauro ir jis suvalgė vieną iš filologių… Tad nuo to laiko dabar kiekvienais metais visi fizikai traukia į Filologijos fakultetą paprašyti nuodėmių atleidimo.

Istorinis FiDi maršas (atliekamas nuo akmens amžiaus laikų važiuojant pas filologes):

Tarptautinė agentūra REUTER skelbia, kad šventines linksmybes šeštadienio vakare 20 val. fizikai ir visi kiti laimingieji pratęs Vilniaus „Taksi“ parke įsikūrusiame dažasvydžio centre (Airsoft arena, Pelesos g. 1/2). Čia keliose scenose gros gyvo garso grupės: „Baltasis Kiras“, „Dee & Kamy“, „Sweetsalt“, „NetvarkOI!“, „RoadKill“, „Reinless“, „Kujeliai“, „Kazam!“. Paisišokti kvies DJ: Doctah Jahngle, Shimas, Socle, Dot, Rubin Deil ir Jonas Nekrasovas.

Naujausiomis žiniomis Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskiatė šį rytą pasirašė dekretą skirtą visoms visuomeninio maitinimo ir gėrimo įstaigoms skelbiantį, jog Fidi dieną – FIZIKAMS ŠAMPANAS DYKAI! Kas žino tai – tuo jau naudojasi (maitinimo ir girdymo įstaigose būtina pademonstruoti fiziko pažymėjimą ir formulių žinojimą).

httpv://youtu.be/txwzciir_Tc

FiDi 45 – Dinas bus!

httpv://youtu.be/h53yMA4rds8

httpv://youtu.be/lRyV3Ik15EU

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė