Prezidentė, Seimo pirmininkas ir premjeras pareiškė užuojautą dėl poeto M.Martinaičio mirties (0)

Prezidentūra

Prezidentūra

Balandžio 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl poeto Marcelijaus Martinaičio mirties.

Pasak šalies vadovės, išgyvenęs karą ir pokarį, sugebėjęs kūrybingai priešintis sovietiniam režimui, Marcelijus Martinaitis tapo ryškiu modernėjančios lietuvių poezijos veidu. Jį, kaip pagrindinį savo mokytoją, įvardija ne viena poetų karta.

„Marcelijaus Martinaičio knygos – esminiai mūsų kultūros ir istorijos žingsniai. Jau kūrybinio kelio pradžioje pasiryžęs niekur nebėgti nuo žmogaus ir jo tikrovės, poetas iki paskutinių gyvenimo akimirkų ėjo kartu su visų mūsų atmintimi, su Mažuoju žmogumi, kurio praeitis yra galimybė suvokti dabartį. Daugybė literatūrinių ir valstybinių įvertinimų nepakeitė kuklios jo laikysenos, visada mums priminsiančios, koks tikras gali būti žmogus ir kaip toli nuveda jo talentas“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Lietuvos vadovė pareiškė gilią užuojautą poeto šeimos nariams, bičiuliams ir gausiam ratui jo kūrybos gerbėjų.

Užuojautą dėl Poeto mirties taip pat pareiškė Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

Seimo Pirmininko teigimu, Marcelijus Martinaitis – lietuvių literatūros klasikas, jautria ir labai išraiškinga poetine kalba gebėjęs prabilti į kiekvieną iš mūsų. Daug poeto tekstų yra virtę dainomis, dainuojamosios poezijos klasika, kuri skambėjo Tautos lūpose ir Atgimimo metu, ir yra vis iš naujo atrandama naujų kartų.

Taip pat Seimo Pirmininkas pabrėžia itin aktyvią visuomeninę Marcelijaus Martinaičio veiklą.

„Šios iškilios asmenybės mirtis – didžiulė netektis visai Lietuvai. Tegul būna šviesus Jo atminimas, o kūryba tegu visada randa kelius į skaitytojų širdis“, – sakė Vydas Gedvilas.

Ministro Pirmininko V.Gedvilo užuojautoje rašoma:

„Lietuva atsisveikina su Didžiuoju Poetu iš Dievo malonės, Nacionalinės premijos laureatu, nuoširdžiu Sąjūdžio dalyviu Marcelijumi Martinaičiu. Nuo pat pirmųjų kūrybos žingsnių rašytojo kalbėjimas persmelktas dažnam anosios kartos lietuviui patirta jausena, kai modernusis pasaulis pamažu ima gožti kaimiškąją pasaulėjautą. Kita vertus, Poetas išsakė savo originalų požiūrį į universaliąsias vertybes, todėl buvo verčiamas į kitas kalbas, suprantamas ir girdimas. Marcelijus Martinaitis virtuoziškai derino lyrizmą su žaižaruojančiais paradoksais“.

„Netekome žodžio meistro, išmintingo Lietuvos patrioto, kuriam giliai rūpėjo ir Tėvynės dabartis, ir jos rytdiena. Pirmoji kūrėjo knyga vadinosi „Balandžio sniegas“, simboliška, kad sniegu balta Tėvynė Marcelijaus Martinaičio netekties dieną“, ­– rašoma Vyriausybės vadovo užuojautoje.

Velionis bus pašarvotas balandžio 7 d., sekmadienį, Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje. Atsisveikinti su poetu sekmadienį bus galima nuo 10 iki 22 val., pirmadienį – nuo 9 val.. Karstas išnešamas pirmadienį 14 val. M. Martinaitis bus palaidotas Antakalnio kapinėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė