Apsinuodijimai: ar tai didelė bėda? (0)

www.ehow.com nuotr.

www.ehow.com nuotr.

Didelė dalis Lietuvoje įvykstančių apsinuodijimų įvyksta dėl pačių apsinuodijusiųjų kaltės – pernelyg didelių savo galimybių demonstravimo vartojant alkoholį, neatsakingo medikamentų vartojimo, kai gydomės pasiklausę draugų patarimų ir patys savarankiškai nusistatom vaistų dozę. Kita dalis apsinuodijimų užfiksuojama dėl neatsargumo (dažniausiai apsinuodija vaikai iki 7 metų amžiaus, paragavę nesaugiai laikomų medikamentų, apsaugos priemonių nuo kenkėjų, alkoholio). Atitinkamą vietą apsinuodijimų statistikoje užima ir savižudžiai, kurie pasitraukti iš gyvenimo bando naudodami medikamentus su alkoholiu.

Visuomenės sveikatos centrai apsinuodijimo atvejus tiria tada, kai gauna pranešimą iš gydymo įstaigų vaikų apsinuodijimo atvejais, apsinuodijimų medžiagomis, įtrauktomis į Nuodingųjų medžiagų pagal jų toksiškumą sąrašą, apsinuodijimų darbe, atsitiktinių apsinuodijimų, apsinuodijimų vaistiniais preparatais (išskyrus tyčinius apsinuodijimus), grupinių apsinuodijimų, apsinuodijimų atvejais, esant sunkiai ligonio būklei.

Pagal Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos klasifikaciją prie apsinuodijimų priskiriami cheminiai nudegimai, apsinuodijimai narkotikais, vaistais ir biologinėmis medžiagomis, nemedicininių medžiagų toksinis poveikis, cheminio nudegimo ir apsinuodijimo padariniai.

Kaip išvengti apsinuodijimų?

Norima dar kartą priminti visiems žinomas, bet dažnai pamirštamas taisykles:

•Nelaikykite medikamentų lengvai vaikams pasiekiamose vietose.
•Jei vaistai skirti vaikams gydyti, nurodytu laiku paduokite juos vaikams patys.
•Norėdami įsigyti vienų ar kitų medikamentų, apie jų vartojimą ir šalutinį poveikį pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
•Nekaupkite vaistų atsargų, nes jie turi savo galiojimo laiką, o pasenę vaistai taip pat gali tapti apsinuodijimo priežastimi.
•Pasenusius ir nenaudojamus vaistus galite (ir turėtumėte) nunešti į vaistinę, kurioje juos pirkote (jei abejojate, kurioje pirkote, vaistinės turi galimybę tai patikrinti). Nemėtykite vaistų į šiukšlių dėžes ar konteinerius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė