Kauno miesto istorijos olimpiados dalyviams meras įteikė padėkos raštus (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centro istorikai surengė pirmąją miesto istorijos olimpiadą ir pakvietė joje dalyvauti Kauno mokyklų moksleivius. Į šį raginimą atsiliepė, olimpiadai rengėsi ir joje dalyvavo per 150 moksleivių. Juos olimpiadai rengė istorikai, dirbantys mokyklose.

Olimpiados globėju buvo pakviestas tapti miesto meras Andrius Kupčinskas. „Džiugu būti čia, džiugu, kad VDU istorikai prof. Zigmantas Kiaupa ir Jonas Vaičenonis ir kiti pakvietė moksleivius dalyvauti miesto istorijos olimpiadoje. Tikiu, kad ši olimpiada taps tradicine. Manau, kad jūsų noras pažinti praeitį yra nuoširdus, tęskite pradėtus darbus“, – kalbėjo meras A. Kupčinskas, moksleiviams įteikęs padėkos raštus.

VDU docentas Kęstutis Šidlauskas pakvietė moksleivius susipažinti su VDU Teologijos fakulteto pastatu. K. Šidlauskas taip pat padėkojo moksleiviams ir mokytojams už dalyvavimą olimpiadoje.

„Ačiū, jums už tai, kad gyvendami informacija perpildytais laikais, domitės tuo, kas labai svarbu valstybei. VDU yra labai susijęs su Lietuvos istorija: atkūrėme valstybę – įsteigėme universitetą, praradome nepriklausomybę – buvo uždarytas universitetas, atkūrėme nepriklausomybę – atkūrėme ir universitetą. Mes džiaugiamės, kad profesorius Z. Kiaupa pelnė patį garbingiausią apdovanojimą – jam paskirta Nacionalinė premija“, – kalbėjo docentas K. Šidlauskas.

„Džiugu, kad jūs taip gausiai dalyvavote olimpiadoje ir paneigėte sklindančias kalbas, jog jaunimas niekuo nesidomi. Tai gražios ateities viltis. Olimpiada tapo miesto visuomenės savastimi.“, – sakė profesorius Z. Kiaupa.

Renginyje koncertavo VDU Muzikos akademijos studentės, grojusios akordeonu ir fortepijonu. Meras įteikė padėkas šiems Kauno istorijos olimpiados nugalėtojams: Martynui Anikanovui, Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazijos mokiniui; Dovydui Balčiūnui, Kauno Tado Ivanausko vidurinės mokyklos mokiniui; Rasai Bortkevičiūtei, Kauno Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokinei; Simonai Budreikaitei, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos mokinei; Džiugui Grėbliūnui, Kauno Milikonių vidurinės mokyklos mokiniui; Dovydui Januškai, Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokiniui; Justui Jurkoniui, Kauno šv. Mato gimnazijos mokiniui; Domui Lavrukaičiui, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokiniui; Dominykui Marmai, Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniui; Andriui Minelgai, Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniui; Ignui Račickui, Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniui; Saulei Ratkutei, Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinei; Austėjai Šataitei, Kauno „Ąžuolo“ katalikiškos vidurinės mokyklos mokinei; Indrei Urbelytei, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė