Geriausi vantos meistrai atskleis savo profesijos paslaptis (0)

rusbanya.com.ua nuotr.

rusbanya.com.ua nuotr.

Balandžio 6–7 d. geriausi vanojimo specialistai, įvairių pirties bei vanojimo mokyklų atstovai rinksis į pirmąjį ir analogų pasaulyje neturėjusį tokio pobūdžio renginį – Vilniaus tarptautinę vanojimo konferenciją. Vanojimo mokytojai bei profesionalūs pirtininkai dalysis patirtimi ir aptars aktualius šios profesijos klausimus, o žiūrovų laukia įspūdingas renginys Trakuose, kur specialioje stiklinėje kabinoje vyks vanojimo žvaigždžių pasirodymai.

Sugebėjimas meistriškai darbuotis vanta – neatskiriama pirtininko profesijos dalis. Tačiau šis menas ar amatas, kaip jį bepavadinsime, gerai žinomas tik šiaurės ir rytų Europoje – Baltijos šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje. Didžiajai daliai pasaulio tai – gana egzotiškas ir vis didesnį susidomėjimą keliantis darbo su kūnu metodas. Bene pirmasis vanojimo teorinis pristatymas tarptautiniu mastu buvo „Lietuviškos pirties akademijos“ vadovo Rimo Kavaliausko pranešimas 2010 m. Tarptautinės saunos asociacijos kongrese Tokijuje (Japonija). Vanojimo populiarumo augimą skatina ir pastaruoju metu suaktyvėjusi pirties mokyklų veikla bei nuo 2008 m. organizuojami tarptautiniai vanojimo čempionatai, kurių pradininkai, beje, taip pat buvo lietuviai.

Į Vilniaus tarptautinę vanojimo konferenciją pakviesti pranešėjai iš šalių, garsėjančių senomis ir giliomis vanojimo tradicijomis bei stipriomis nacionalinėmis mokyklomis: Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos ir, žinoma, Lietuvos. Laukiama svečių ir iš tarptautinių organizacijų, šalių, kuriose vanojimas kažkada egzistavo, bet buvo pamirštas, ar apskritai tik dabar atrandamas (Suomijos, Austrijos, Vokietijos ir kt.). Konferencijos programoje numatytos specialistams skirti teoriniai pranešimai apie vanojimo fiziologinius ir psichologinius aspektus, naudojamus metodus bei priemones, praktinis pasidalijimas patirtimi, apskritojo stalo diskusijos. Plačiajai visuomenei tai bus proga pamatyti bene geriausius pasaulio vantos virtuozus, kurie savo meistriškumą rodys specialiai sumontuotoje stiklinėje kabinoje SPA centre. Meistrai ne tik demonstruos, kaip taisyklingai, saugiai ir maloniai vantomis sušildyti žmogaus kūną, bet ir komentuos savo pasirodymus,  pateiks naudingų patarimų ir galbūt atskleis daug kam nežinomų, intriguojančių šios profesijos paslapčių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė