Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į amatų dieną ir Atvelykio šventę (0)

Pavasariškas sodas  Meno kieme, Klaipėda | organiz. nuotr.

Pavasariškas sodas Meno kieme, Klaipėda | organiz. nuotr.

Balandžio 6-7 d. 12-16 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia praleisti savaitgalį senamiestyje: Meno kieme (Daržų g. 10), Lėlių teatro kieme (Vežėjų g. 4). Vyks projekto „Etnoreidas“ jaunimo amatų dvidienis ant bruko „Pamatai“. Šis Klaipėdos regiono amatininkų bei kūrėjų renginys rengiamas pirmą kartą Klaipėdos etnokultūros centro bei amatininkų gildijos „Krikragaa“ sumanymu.

Renginio tikslas – paskatinti bei suburti jaunus Klaipėdos krašto amatininkus, rankdarbių mylėtojus, kurie užsiima tiek tradicine amatininkyste (keramika, kalvyste, medžio drožyba, pynimu, audimu, vilnos vėlimu, mezgimu ir kt.) bei menininkus, kurie savo kūryboje perteikia ar panaudoja paprotinės dailės elementus, atskleidžia tradicinę pasaulėjautą,  skoningai bei profesionaliai liaudies meną pritaiko savo kūryboje.

„Pamatai“ – renginys tiems, kurie nori pamatyti daugiau ir giliau.  Juk pamatas  visa ko pagrindas, o amatai – pamatinės kultūros dalis, tautos gyvastis ir savastis.  Dvi dienas Meno kiemo akmeninį grindinį gludins kūrybinės vilnys, išryškinančios sėkmingiausius jaunų žmonių tradicinės kultūros interpretavimo  pavyzdžius. Renginio dalyviai susirinkusiems demonstruos savo pamėgtus amatus: molio žiedimą, iškiliaspaudės grafikos techniką, margučių marginimą, juostų audimą, mezgimą adata, juostų vijimą, odos dirbimą,  žolių pynimą, medžio apdirbimą, meninę kalvystę, žalvarinių papuošalų gamybą. Tad galėsime nusižiest puodą ir pasidaryt papuošalą.

Iniciatyvus, trykštantis energija, pilnas kūrybinių idėjų klaipėdiečių amatininkų gildijos „Krikragaa“ jaunimas įtrauks į senovinių stalo bei judriųjų žaidimų labirintą, išmokys žaisti užmirštą lietuvišką žaidimą ,„Bitelės“, demonstruos žongliravimo sugebėjimus, padės išmokti vaikščioti kojūkais. Išvysime įspūdingo dydžio sodą, suvertą iš augalų stiebų, ir ko gero, didžiausią šių metų Klaipėdos margutį.

Kūrybinga jaunų menininkų kompanija iš sostinės pristatys savo sumanymus ir interpretacijas – muzikos instrumentus, įvairius rankų darbo papuošalus, kulinarines vingrybes. Renginyje dalyvaus ir svečiai iš Baltarusijos – folkloro klubo „Sita“ atstovai, kuriems yra artimas savos tautos liaudies menas, muzika, tautodailė ir tai – malonumas parodyti. Folkloras yra šio klubo savastis ir gyvenimo būdas. Amatų dieną užbaigs tradicinis, šį kartą tarptautinis, jaunimo šokių „Vožinis“ Etnokultūros centro salėje (17.00 val.).

Renginio šūkis „Su savo amatu sėsk ant pamato!“

AtvelykisBalandžio 7 d. 13 val. sekmadienį, ,,Pamatai“ persipins su tradicine vaikų ir jaunimo švente – Atvelykiu, kuris vyks Meno bei Lėlių teatro kiemuose.

Atvelykis –  žemaičių dar vadinamas Mažosiomis Velykėlėmis, Velykikėmis. Šią dieną baigdavosi Velykų šventės ciklas, svečiavimasis ir poilsis.  Velykėlės – vaikų ir jaunimo šventė, kurios metu jie įsitraukia į tradicines Velykų pramogas.

Šventės metu bus dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, žaidžiami linksmi ir judrūs žaidimai, sukamasi rateliuose. Susirinkusiuosius į šventę kvies drauge dainuoti bei paklausyti vaikų folkloro kolektyvai „Alkiukai“ (vad. Elena Šalkauskienė), „Kuršiukai“ (Vad. Gabija Kochanskaitė, Alvydas Vozgirdas), „Vorusnėlė“ (vad. Dalia Kiseliūnaitė), „Kikilis“ (vad. Diana Šeduikienė), „Versmelė“ (vad. Ingrida Žmijauskienė), „Smeltužė“ (vad. Raimonda Milašienė), „Pupos“ (vad. Margarita Macijauskienė) ir svečiai iš Baltarusijos folkloro grupė „Sita“. Bus galima patiems pasigaminti inkilėlius, medinius vilkelius, šiaudo birbynes, paukštelius ir švilpynes iš molio, kuriomis bus švilpaujama ir „kviečiami“ saulės zuikučiai. Organizatoriai primena, kad per Velykėles reiktų nepamiršti pasisupti kuo aukščiau, kad būtumėme sveiki ir laimingi!

Šventės rengėjai kviečiame dalyvauti vaikus, jaunimą, šeimas, krikštavaikius ir krikštatėvius rengiamuose Atvelykio šventės konkursuose, užduotyse ir atrakcijose. Tradiciškiausi ir aktyviausi dalyviai bus apdovanoti velykinėmis dovanėlėmis.

Atsinešusiems virtą kiaušinį organizatoriai žada padėti jį numarginti.

Šventę rengia Klaipėdos etnokultūros centras. Renginiai nemokami.

Pamatai

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė