Savaitgalį rinksis pusšimtis Lietuvos ilgakasių (1)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Trečius metus rengiamas konkursas „Ilgaplaukės 2013“, vyksiantis balandžio 6 d., sukvies pusšimtį mergaičių, merginų ir moterų, kurios didžiuojasi savo ilgais ir gražiais plaukais. Dėl ilgiausių plaukų nugalėtojos vardo ketina varžytis per 50 įvairaus amžiaus ilgaplaukių.

Konkurso „Ilgaplaukės 2013“ dalyvės varžysis trijose amžiaus grupėse: 3–7 m., 8–11 m., 12 ir daugiau metų. Anot konkurso organizatorės Severos Čepulienės, konkurse gali dalyvauti nuo 3 iki 50 metų ir vyresnės moterys. Tačiau ne amžius, o plaukų ilgis lems, kas taps nugalėtoja – plaukai matuojami nuo šaknų iki ilgiausio plauko galiuko. Renginio metu vyks dalyvių pasirodymas su šventiniais drabužiais, plaukų matavimo ceremonija, ilgaplaukių fotosesija.

Komisijoje dalyvaus etnomuzikolgė ir etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė. Ji renginio svečiams papasakos apie lietuviškas ilgakasių tradicijas, senovinius plaukų priežiūros būdus, pamokys ir patars, ką daryti, kad plaukai būtų kiekvienos merginos ir moters puošmena.

Trys kiekvienos amžiaus grupės ilgiausių plaukų savininkės bus nominuotos titulu „Ilgaplaukė 2013“ ir apdovanotos konkurso rėmėjų prizais: plaukų priežiūros priemonių rinkiniais, papuošalais, mažiausios dalyvės – žaislais. Renginys vyks prekybos centre „VCUP“, o jį ves verslininkė Inga Stumbrienė.

Pirmaisiais metais Vilniuje vykusiame konkurse užfiksuotų ilgiausių plaukų savininkės alytiškės kasos siekė 1 metrą 39 cm. Pernai – 1,28 m.

„Šiemet tikimės sulaukti rekordininkės – konkurse ilgaplaukės gali dalyvauti ne vienus metus ir kasas užsiauginti dar ilgesnes, – sakė konkurso organizatorė S.Čepulienė. – Tačiau panašu, kad iki pasaulio rekordų mums dar toli – Gineso rekordų knygoje užregistruotas ilgiausių plaukų (5 metrai 34 cm) savininkas gyvena Kinijoje, nors ilgaplaukis kolega iš Indijos tam prieštarauja – 80-mečio indo plaukų ilgis daugiau nei 6 metrai. Lietuvaitės kol kas tokių ilgų plaukų dar nėra užsiauginusios, tačiau pasaulio rekordų ir nesiekiame – mūsų tikslas pabrėžti, kad ilgi plaukai yra grožis ir pasididžiavimas, nes norint turėti ilgas kasas reikia ir laiko, ir kantrybės, ir itin rūpestingos priežiūros.“

Konkurso dalyvės ir žiūrovai renginio metu galės stebėti, o kartu ir pasimokyti, kaip stilingai sušukuoti ar supinti ilgus plaukus mergaitėms. Mamos, močiutės varžysis mini konkurse „Kasos, kaselės…“ – jos rodys savo sugebėjimus kuo greičiau ir gražiau supinti plaukus dukroms ir anūkėms.

„Nebūtina sekti šukuosenų madomis, merginos ir moterys yra išradingos – įdomiai ir savitai sušukuoti supinti ar surišti plaukai sukuria individualų stilių“, – kūrybiškumą skatina S.Čepulienė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė