Vilniečiai kviečia į Velykų renginį „Dangus margučių raštuose“ (0)

Margučiai | M.Banikonienės nuotr.

Margučiai | M.Banikonienės nuotr.

Balandžio 1 d. 12 val. Vilniuje V.Kudirkos aikštėje Vilniaus etninės kultūros centras rengia šventinį Velykų renginį „Dangus margučių raštuose“. Švęsti pavasarį bei gamtos atbudimą šventės rengėjai ypač kviečia šeimas su vaikais ir žada jiems daug įdomių veiklų.

Velykos – viena didžiausių ir linksmiausių metų bei pavasario švenčių, todėl čia visų lauks margučių ridenimas ir jų piešimas, gražiausio, ypatingiausio, tradiciškiausio  margučio rinkimai, įvairūs lietuvių liaudies šokiai ir rateliai, žaidimai, supimasis sūpuoklėmis bei kitos linksmybės. Renginį ves Velykų Bobutė.

11 val. visi kviečiama rinktis Vinco Kudirkos aikštėje ir atsinešti pačių įvairiausių – dažytų, megztų, nertų, veltų, lipdytų, pieštų, klijuotų – margučių skirtų puošti pačiam gražiausiam ir margiausiam Velykų medžiui Vilniaus mieste.

Nuo 12.00 val. vyks įvairios velykinės linksmybės,. Bus galima pasivaržyti gražiausio, ypatingiausio, tradiciškiausio margučio rinkimuose, margučių ridenimo rungtyje, pasisupti sūpuoklėse, pašokti, pažaisti su kitais šventės dalyviais ir pabendrauti su pačia Velykų Bobute ar net gauti jos margintą kiaušinį!!!

Aikštėje kartu linksminsis „Kaukių akademijos“ aktorių sukurti veikėjai – kiškiai, meškos, gandrai ir kiti gyvūnai, skambės muzika, koncertuos folkloro grupė ByTikZyz.

„Taip pat reikėtų nepamiršti, kad šiais metais antroji Velykų diena sutampa ir su dar viena iš senų laikų atėjusia juokų, išdaigų ir nekaltų apgaulių švente – „Melagių diena“, tad kartu su šventės veikėjais būkite pasirengę ir papokštauti!“ – sako šventės rengėjai.

velykos

Vilniaus etninės kultūros centras yra aukščiausio lygio kultūros centras.  Jis įgyvendina  3 programas: etninės kultūros mokymo, Lietuvių kalendorinių ir kitų švenčių rengimo sostinėje, Vilniaus istorijos ir leidybos.

Centras rengia apžiūras, konferencijas ir seminarus aktualiais etninės kultūros klausimais ir pagal poreikį, kalendorines ir kitas Vilniaus miesto šventes, tarptautinius festivalius. Įstaigai suteiktos išskirtinės teisės rengti šias šventes: Užgavėnes, Rasas – Jonines, tarptautinį festivalį „Skamba skamba kankliai“. Kasmet šie renginiai sutraukia tūkstančius žiūrovų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė