Vilniaus mokytojų namuose vyks tradicinis dzūkų vakaras, pašvęstas Veisiejų kraštui (0)

knyga_VeisejaiBalandžio 2 d., antradienį, 18 val. Vilniaus mokytojų namuose vyksiantis tradicinis dzūkų vakaras pašvęstas Veisiejų krašto švietimo ir kultūros istorijai.

Vakaro metu bus pristatyta neseniai išleista knyga „Veisiejų krašto švietimas ir kultūra 1526-1944“, kurią parengė žymūs šio krašto pedagogai, kraštotyrininkai Joana Vaikšnoraitė ir Albinas Jarmala. Knygoje pasakojama apie švietimo ir kultūros raidą Veisiejuose, buvusias mokyklas, kultūros židinius, čia dirbusius žmones, mokyklų mokinius. Tai – lyg mažoji Veisiejų krašto enciklopedija, talpinanti ne tik platesnius aprašymus, bet ir atskiras biografijas, paįvairinant autentiškais prisiminimais.

Pasak knygos rengėjų, „šios knygos tikslas (…) supažindinti su Veisiejų krašto kultūros, mokyklos istorija iki 1944-ųjų metų, kuomet, įkūrus progimnaziją, prasidėjo naujas ir šias dienas apimantis švietimo ir kultūros raidos tarpsnis Veisiejuose“.

Veisiejai – pietų Lietuvos miestas, esantis Lazdijų rajono teritorijoje. Šis kraštas išsiskiria savo ežeringumu, tikru dzūkišku žmonių nuoširdumu, pats miestelis dar ir neapsakomu jaukumu. Manoma, kad čia net buvusi jotvingių sostinė. Nors iš kur kilęs Veisiejų pavadinimas neaišku, bet, pasak mokslininkų, jis tikrai jotvingiškos kilmės. Turbūt tik tokiame dieviškame krašte ir gali gimti bei čia pradėti savo kūrybos kelią tokie talentai,  kaip vienas žymiausių lietuvių poetų Sigitas Geda. Apskritai, visos čia augusios kartos turi savo žymius meno, mokslo žmones. Dalis jų dalyvaus renginyje.

Vakaras skirtas ne vien veisiejiškiams, bet ir tiems, kurie jaučią šiam kraštui nostalgiją arba šią vietovę pažįsta tik teoriškai. Šis renginys – tai savotiška kelionė laiku po Veisiejų kraštą, artimesnė pažintis su čia gimusiais, augusiais bei dirbusiais žmonėmis.

Knygos „Veisiejų krašto švietimas ir kultūra 1526-1944 metais“ sutiktuvėse dalyvaus knygos sudarytojai mokytojai ekspertai Joana Vaikšnoraitė, Albinas Jarmala, Viesiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas, rašytojai Gintaras Bleizgys ir Romas Sadauskas, solistas Danielius Sadauskas, aktorius Petras Dimša ir kt.

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė