Biblioteka mokė teatro meno (nuotraukos) (0)

V.Pupeikytės ir R.Juršienės nuotr.

V.Pupeikytės ir R.Juršienės nuotr.

Viešoji biblioteka – vieta, kur ne tik saugomos knygos. Toks požiūris vaikams, jaunimui ir suaugusiems diena iš dienos diegiamas ir Zarasuose. Prieš keletą mėnesių Zarasų viešojoje bibliotekoje ūžė kūrybos stovykla, kurioje jaunimas mokėsi filmuoti ir fotografuoti. O prieš tarptautinę Teatro dieną būrys zarasiškių vaikų vyko į Daugpilį, Latgalės centrinę biblioteką, kur kartu su profesionaliais režisieriais ir aktoriais mokėsi teatro meno.

Pasak vienos iš lektorių, režisierės Gražinos Karlaitės, niekas neturėtų stebėtis ir klausti, kodėl biblioteka vykdo tokius projektus. Vadinamoji Z karta (gimusieji 1991-2002 m.) tiesiog suaugusi su kompiuteriu ir geriausias būdas sudominti ją knygomis yra kiek netradicinės priemonės, pavyzdžiui, vaidinant bibliotekoje, idėjų ir pavyzdžių semiantis iš čia pat lentynose gulinčių knygų. „Kiekvienam normaliam žmogui savaime suprantama, kad biblioteka ir knyga su teatru susijusi labai tampriai. Nes teatras be knygos beveik neegzistuoja. Šioje stovykloje mes bandėme vaikus prisikviesti, prisišaukti prie knygos. Vaidindami knygų personažus sužadinome norą jas atsiversti“, – pasakojo režisierė.

Iš viso stovykloje dalyvavo 60 moksleivių. Padalytiems į keturias grupes tikrai netrūko vadovų dėmesio atliekant įvairius pratimus, lavinant balsą ir kūną, mokantis suvaldyti stresą, atsipalaiduoti ar tiesiog neskaudžiai nukristi. Nežioplinėti ir visko greitai mokytis vaikus skatino ir trečiąją renginio dieną numatytas kiekvienos grupės pasirodymas profesionalioje – Daugpilio teatro scenoje. G.Karlaitė prisipažino, kad bene 30 metų dirbdama su mokykliniais dramos būreliais tokios galimybės iki šiol neturėjo.

Visą kūrybinę stovyklą galima būtų apibendrinti taip: minimalios priemonės, koncentruotas laikas ir maksimalūs rezultatai. Paskutinę dieną Daugpilio teatro scenoje latviukai suvaidino kone pusvalandžio trukmės „Katės namus“ Samuilo Maršako pasakos motyvais (vadovė aktorė Maija Olenina-Korkliša), o mūsiškiai „širviukai“ iš Pauliaus Širvio progimnazijos – kompoziciją lietuvių sakmių apie vėjus motyvais (vadovė aktorė Kristina Mauruševičiūtė) ir „Gyvąsias lėles“ pagal J. Erlicko eilėraštį „Bėglys“ (vadovė Gražina Karlaitė). Likusi latviukų grupė, vadovaujama režisieriaus Jurijaus Losevo, visus pasirodymus sujungė į vieną gražų renginį (be minėtų mini spektakliukų kiekviena grupė dar turėjo pristatyti ir pasirinktą knygą).

Pasirodymų metu vaikai dėvėjo iš Daugpilio teatro skolintais prabangiais kostiumais, o tokių neprireikusiems daug džiaugsmo suteikė vadovų nupieštas grimas (reikia pripažinti, kad žymiai daugiau teigiamų emocijų suteikė pačios grimo pamokos ir čia pat surengta fotosesija). Pasijusti tikrais aktoriais vertė ir bendravimas su scenos apšvietėjais, garso režisieriais. O pritrūkę idėjų vaikai nedelsdami vartydavo iš to paties – projekto „Skaitymas – IT – kūryba“ lėšų pirktus meno albumus. Projektą, trunkantį jau daugiau negu metus, finansuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa pagal 2007–2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą ir Zarasų rajono savivaldybė. Šis projektas rodo, kad keičiantis vaikų ir jaunimo skaitymo įpročiams keistis priversta ir pati biblioteka. Reikia pripažinti, kad tą ji daro išties kūrybiškai.

Daugiau stovyklos akimirkų rasite fotgalerijoje.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė