Universitetas ir verslas vienija jėgas (3)

vdu.lt nuotr.

vdu.lt nuotr.

Kovo 28 dieną universiteto ir verslo atstovus bendram tikslui subūrė forumas „Bendradarbiavimo galimybės: sinergija tarp universiteto ir verslo“. Kartu diskutuota apie galimus bendrus projektus, siekta apžvelgti verslo poreikius bei ateities perspektyvas rengiant specialistus.

„Tokie renginiai, kurie išjudina universiteto ir verslo dialogą, labai reikalingi. Atradome įvairių krypčių, kuriomis bendradarbiavimas galėtų būti vystomas, dabar belieka judėti į priekį. Būtų labai puiku, jei užsimezgęs pokalbis toliau tęstųsi, galbūt ir neformaliose erdvėse“, – po renginio įspūdžiais dalijosi Šarūnas Bagdonas iš Visorių informacinių technologijų parko.

Forumo metu pranešimus skaitė VDU mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis, AB „Swedbank“ valdybos pirmininkas Antanas Danys, verslininkų klubo „Verslas Kaunui“ pirmininkė Kristina Žališkevičienė, o Verslo angelų fondą ir jo teikiamas galimybes pristatė Algimantas Variakojis, UAB „Mes Invest“ valdybos pirmininkas. Studentai, moksleiviai, dėstytojai ir verslo atstovai taip pat dalijosi mintimis susibūrę į darbo grupes.

„Įdomūs pranešimai įkvėpė mane mąstyti nestereotipiškai, ieškoti dar nepramintų kelių. Be to, labai džiaugiuosi gavęs galimybę padiskutuoti kartu su verslo ir universiteto atstovais“, – sakė Mindaugas Šerpytis, VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto antrakursis.

Forumo metu nemažai kalbėta apie studentų praktiką įmonėse. Verslo atstovai išreiškė nuomonę, kad studentų praktika turėtų būti ankstyva ir nesuskaidyta; svarstyta, kad optimali jos trukmė būtų netgi keletas mėnesių. VDU mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis užsiminė apie universiteto planus įkurti vadinamąjį „startup‘o“ centrą, kuriame studentai galėtų vystyti savo verslo idėjas nuo pat pradžių, nebijoti klysti ir mokytis iš savo klaidų.

Forumo dalyviai taip pat ieškojo atsakymų, koks galėtų būti abipusiai naudingas universiteto ir verslo bendradarbiavimas, kaip bendri projektai galėtų prisidėti prie Kauno miesto įvaizdžio gerinimo ir gerovės kūrimo. Verslininkų klubo „Verslas Kaunui“ pirmininkė Kristina Žališkevičienė pastebėjo, kad dažnai studentams ir verslininkams tiesiog pritrūksta informacijos apie vieni kitų vykdomas veiklas, o drauge viso Kauno labui būtų galima nuveikti daugiau.

„Tam, kad vyktų geresnė informacijos sklaida, šiandien gimė puiki idėja steigti portalą, kuris skleistų vien geras žinias bei tarnautų kaip bendravimo platforma tiems, kurie turi idėjų ir nori jas vystyti“, – sakė K. Žališkevičienė.

Videoreportažas iš renginio:

httpv://youtu.be/dBnuh_Ta89c

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė