Š.Birutis: neprašau streikuoti, bet kultūros žmonių balsas turi būti girdimas (1)

kultura_BirutisKovo 29 d. kultūros ministras Š.Birutis susitiko su Lietuvos kultūros darbuotojų konfederacijos nariais ir aptarė artimiausius kultūros darbuotojus atstovaujančių organizacijų ir ministerijos darbus – įsteigti bendrą darbo grupę, kuri vertintų ne tik kultūros darbuotojų atlyginimo kėlimo perspektyvas, bet ir su kultūros įstaigomis susijusius įstatymus, teiktų pasiūlymus, kaip užtikrinti darnią kultūros įstaigų sistemą.  Ministro nuomone, prie Trišalės tarybos taip pat šalia kitų komitetų turi atsirasti ir Kultūros komitetas, kuriame būtų atstovaujama Lietuvos kultūros sritis.

Susirinkusieji apgailestavo, kad iki šiol Lietuvos kultūra buvo nustumta į valstybinio gyvenimo paraštes ir jai skiriamas nepakankamas dėmesys, o kultūros darbuotojų atlyginimai – vieni mažiausių šalyje, tačiau tikisi, kad kultūros ministrui Š. Biručiui pavyks kultūrai sugrąžinti prarastas pozicijas valstybės politikoje.

„Mums džiugu, kad ministras suinteresuotas matyti gyvybingą kultūros žmonių bendruomenę, kuriai rūpi šalies kultūros ateitis“, – sako Lietuvos kultūros darbuotojų profsąjungų federacijos pirmininkė  Aleksandra Leparskienė. Jos nuomone kultūros darbuotojai suvokia valstybės finansinę padėtį, tačiau teigia, kad šiandien negalima nekreipti dėmesio į tai, kad kultūros srityje dirbančių žmonių atlyginimai yra vieni mažiausių šalyje.

„Drįstu manyti, kad tarpukariu mūsų valstybė labiau vertino ir globojo savo kultūrą bei žinojo tikrąją kultūros reikšmę valstybėje, gerbė kultūros darbuotojus. Nesiūlau streikuoti, bet kultūros žmonių balsas turi būti girdimas, noriu matyti aktyvesnį jų dalyvavimą kultūros politikos procesuose, nes daugelį metų kultūra iš tiesų buvo pamiršta. Mes visi kartu būsim pirmieji, kurie kultūringai kovosime, kad kultūra atsirastų deramoje vietoje“, –  susitikime su kultūros įstaigų atstovais sakė ministras.

Sutikime buvo aptarti teisės aktai ir finansinės galimybės kelti kultūros darbuotojų atlyginimus, kultūros įstaigų statuso klausimai, kultūros centrų sistemos kūrimo pasiūlymai ir kt. kultūros įstaigoms rūpimi klausimai.

Susitikime su ministru dalyvavo  Nacionalinio operos ir baleto teatro, Lietuvos rusų dramos teatro, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių akademijos bibliotekos, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos,  Anykščių rajono Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji bibliotekos, Utenos apskrities ir Panevėžio rajono bibliotekų, Tauragės, Širvintų, Kalvarijų, Rokiškio, Telšių kultūros centrų, Anykščių A. Baranausko ir A.Vienuolio memorialinio muziejaus atstovai.

Lietuvos kultūros darbuotojų konfederacijai vadovauja Aleksandra Leparskienė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė