Rašytoja R. Šepetys atvyksta į Lietuvą pristatyti savo naujausios knygos „Nelengvu keliu“ (0)

Rūta Šepetys Briuselio „Waterstones“ knygyne

Rūta Šepetys Briuselio „Waterstones“ knygyne

Kovo 28-30 dienomis Rūta Šepetys atvyksta į Lietuvą pristatyti savo naujausios knygos „Nelengvu keliu“. Leidykla „Alma littera“ kviečia į knygos pristatymus, kurių metu bus galima pabendrauti su autore, sužinoti, kaip gimė naujausia knyga, ir išgirsti apie artimiausius rašytojos kūrybos planus.

Romane „Nelengvu keliu“ papasakota jaunos merginos – viešnamio prostitutės duktės 17-metės Džosė Morein – gyvenimo istorija, vykstanti 1950-ųjų Naujojo Orleano Prancūzų kvartale, iš kurio visomis išgalėmis ji siekia ištrūkti. Pagrindinės knygos herojės galvoje sukasi mintys pabėgti nuo mamos, nusiplėšti garbės nekuriančią „laisvo elgesio moters dukros“ etiketę ir įstoti į koledžą.

Romanu „Tarp pilkų debesų“ visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys, pristatydama savo antrąjį romaną „Nelengvu keliu“, pasirengusi įrodyti, kad pirmais jos debiutas nebuvo literatūros naujokės sėkmė. Antrasis romanas kritikų vadinamas meistriškai papasakota paslapčių, melo ir tiesos detektyvine istorija, primenančia, kad tik pats žmogus yra savo laimės kalvis.

Rašytojos Rūtos Šepetys bestseleriu tapęs istorinis romanas „Tarp pilkų debesų“ pripažintas įsimintiniausia 2011 m. knyga, 26-iomis kalbomis išleista daugiau nei 40-yje šalių. Autorė Lietuvoje praėjusiais metais buvo apdovanota Patriotų premija, už sėkmingą veiklą meno ir kultūros srityje.

Romane „Tarp pilkų debesų“ autorė pasakoja lietuvės paauglės tremties istoriją, kartu atskleidžiama ir mažai žinomą šimtų tūkstančių lietuvių, latvių ir estų tautų istoriją sovietinės okupacijos laikotarpiu.

Pasak rašytojos, romanas „Tarp pilkų debesų“ – tai kančios ir vilties istorija, atspindinti ir tapatybės, ir meilės, ir patriotizmo, ir tvirtybės temas. Nepakeliamų gyvenimo aplinkybių ir didžiulių praradimų akivaizdoje atsiskleidė gražiausios žmogaus prigimties savybės – meilė, užuojauta, kilniadvasiškumas. R. Šepetys teigimu, meilė plačiąja prasme buvo didžiausias žmogaus dvasios stebuklas ir stipriausias Baltijos ginklas kovoje už gyvenimą ir laisvę.

Jau dvejus metus per pasaulį keliaujanti ir knygos pristatymus rengianti rašytoja sakė ir toliau sieksianti skleisti žinią apie tamsų Lietuvos istorijos laikotarpį. Briuselio „Waterstones“ knygyne per Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje surengtame susitikime Rūta Šepetys pakvietė susitikime dalyvavusius lietuvius prisiminti ir savo šeimų istorijas, ragino rinkti liudijimus, kad jie būtų perduoti ateities kartoms.

Knygos „Nelengvu keliu“ pristatymo renginiai vyks kovo 28-30 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Vilniuje:
Data: Kovo 28 d., ketvirtadienis, 18 val.
Vieta: Saltoniškių g. 9, PC „Panorama“, knygynas „Pegasas“.

Kaune:
Data: Kovo 29 d., pektadienis, 18 val.
Vieta: Karaliaus Mindaugo pr. 49, PC „Akropolis“, knygynas „Pegasas“.

Klaipėdoje:
Data: Kovo 30 d., šeštadienis, 13 val.
Vieta: Taikos pr. 61, PC „Akropolis“ knygynas „Pegasas“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė