Pavasario šaukliai eina su knygomis pas vaikus (0)

KnygaBalandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, jau antrus metus įgyvendinama socialinė akcija „Visa Lietuva skaito vaikams“, kurios globėja yra Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, iniciatoriai – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba kartu su „Mažojo princo fondu“.

Šiemet daugiau nei dviem šimtams vaikų globos namuose augančių vaikų dainuos, vaidins, seks pasakas, skaitys eilėraščius bei įvairias knygų ištraukas žinomi Lietuvos žmonės: Laura Imbrasienė, Asta Pilypaitė, Giedrius Leškevičius, Justinas Lapatinskas, Dalia Michelevičiūtė, Vytenis Pauliukaitis, Marija Liugienė, Vadimas Šuško, Girmantė Vaitkutė, Adas Meškėnas, Karolis Ramoška, Ričardas Anusauskas, Redita Dominaitytė, Gintarė Gurevičiūtė, Jonas Sakalauskas, VU Kauno humanitarinio fakulteto Kultūros vadybos studentai, žurnalų atstovai. Pasaką vaikams skaitys renginio globėja – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Šventė prasidės balandžio 2-ąją Alytaus vaikų globos namuose, balandžio 8 dieną tęsis Kauno vaikų globos namuose „Atžalynas“ ir Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namuose.

Etnomuzikologė Loreta Sungailienė ir kompozitorius Vaidas Lengvinas vaikams pristatys programą „Visa Lietuva skaito vaikams – Pasakų traukinys“.

Akcijos „Į vaikų globos namus – su knyga!“ tikslas –atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose augantiems vaikams reikalinga ne tik materialinė parama, bet ir individualus dėmesys, rūpestis ir šiltas bendravimas.

„Labai džiaugiamės, kad tiek daug žmonių prisijungė prie šios gražios akcijos, nes dėmesys per knygą, diskusiją yra labai svarbus kiekvienam vaikui, o ypač jo trūksta likimo nuskriaustiems vaikučiams. Norime padėti visuomenei pažinti vaikų globos namuose augantį vaiką, kuris ne tik laukia meilės, bet ir moka mylėti, ne tik prašo duoti, bet ir pats duoda, gali nustebinti savo kūrybingumu bei pasiekimais“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Prie akcijos kviečiami prisijungti ir kituose Lietuvos miestuose bei rajonuose gyvenantys žmonės ir vaikų globos namai. Visi norintieji skaityti vaikams kviečiami susisiekti su netoliese esančiomis globos institucijomis.

Skaitymas balsu – tai dovana vaikui. Dėmesys, rūpestis ir bendravimas su juo – tai prasmingo darbo patirtis bei geros emocijos kiekvienam ir puiki galimybė visai pilietinei visuomenei ugdyti protingus, kritiškai mąstančius ir vertinančius gyvenimą šalies piliečius.

„Mažojo princo fondas“, įgyvendinantis iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, primena, jog skaitymas balsu yra puikus būdas vaikams parodyti dėmesį ir šilumą, – sako iniciatyvos ambasadorė L. Sungailienė. – Mes, kasdien skaitydami vaikams balsu, stipriname šeimos, globos ryšius, tenkiname būtiniausius vaikų psichologinius ir emocinius poreikius, laviname vaiko kalbos ir socialinius įgūdžius, skatiname fantazijos ir intelekto vystymąsi“.

Lietuvos vaikų globos namuose auga daugiau nei 4000 be tėvų globos likusių vaikų. Dauguma jų –  vyresnio mokyklinio amžiaus, kuriems ypač trūksta artimo ryšio su suaugusiuoju.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė sako, kad akcija „Į vaikų globos namus – su knyga!“ yra viena iš tarnybos įgyvendinamos Globos šeimoje skatinimo strategijos priemonių. Taip pat šiais metais tarnyba keliauja po Lietuvos savivaldybes su šūkiu „Globoti gali kiekvienas. Dalintis gali kiekvienas“, kviesdama žmones žiūrėti Inesos Kurklietytės dokumentinį filmą „Gegučių vaikai“, pasakojantį apie globojamų šeimynoje vaikų kasdienybę, ir diskutuoti.

Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė „Į vaikų globos namus – su knyga!“ Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos iniciatyva organizuojama antrą kartą. Pernai jos metu bendravo keliuose Vilniaus ir Trakų rajonų, Kauno vaikų globos namuose augantys vaikai bei pusšimtis visuomenėje žinomų žmonių: aktorių, dainininkų ir televizijos laidų vedėjų.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė