Baltų kultūros ir religijos mokykloje kalbėta apie Dievus ir nežinomą Lietuvos istoriją (video) (VI) (32)

Vaclovas Mikailionis | Alkas.lt, R.Pakerio nuotr.

Vaclovas Mikailionis | Alkas.lt, R.Pakerio nuotr.

Kovo 3 d. įvyko Lietuvos Romuvos VI Baltų kultūros ir religijos mokyklos (BKRM) užsiėmimas.

Daktarė Daiva Vaitkevičienė skaitė pranešimą „Lietuvos valstybės Dievai XIII a.“ D.Vaitkevičienė rėmėsi metraščių pasakojimu apie Sovijų ir jo kultą baltų žemėse. Ji teigė, kad Lietuvių religija centralizuotoje Lietuvoje tapo valstybine religija. Lietuvos valstybinės šventvietės buvo vadinamos Šventaragiais. Pagrindinis kultas buvo Ugnies gerbimas. Kaip ugnies viešpats įsigalėjo Perkūnas. Kartu viešpatavo ir kiti svarbūs dievai – Andojus, Kalvelis, Žvėrūnė ir Medeina. Šie dievai gyvavo iki pat krikščionybės įvedimo.

Vacys Mikailionis kalbėjo apie „Nežinomą Lietuvos istoriją“. Pasak V.Mikailionio pastaruoju metu tapo labai populiarios Algimanto Bučio knygos. Būtent jos atvėrė naujus Lietuvos istorijos puslapius. V.Mikailionis atkreipė dėmesį į tai, kad istorija yra interpretuojama priklausomai nuo religinės pozicijos. Vienokia ji katalikiškame akiratyje, ir kitokia – stačiatikių raštijoje. Nuo to priklauso ir Lietuvos istorijos paveikslai. Buvo aptarti ir kiti nežinomi Lietuvos istorijos aspektai.

Tai buvo jau šeštas Baltų kultūros ir religijos mokyklos užsiėmimas. Lietuvos Romuvos įkurtos mokyklos tikslas – supažindinti visuomenę  su baltų senąja religija ir kultūra.  Mokykloje paskaitas nuolat skaito žymūs etnologai, mitologai, tautosakininkai bei Romuvos vaidilos.

Dr. D.Vaitkevičienė „Lietuvos valstybės Dievai XIII a.“ (I dalis) (Algio Jaručio video):

Dr. D.Vaitkevičienė „Lietuvos valstybės Dievai XIII a.“ (II dalis) (Algio Jaručio video):

Vaidila V.Mikailionis „Nežinoma Lietuvos istorija“ (Algio Jaručio video):

Kategorijos: Kultūra, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė