A.Bilotaitė suabejojo iš žvejų surinktų lėšų panaudojimu (1)

A.Bilotaitė, bilotaite.lt nuotr.

A.Bilotaitė, bilotaite.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė siekia sužinoti, kodėl Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis nevykdo šių metų pradžioje Lietuvos žvejams duotų pažadų.

2012 metų pabaigoje padidinus metinio meškeriotojo bilieto kainą nuo 12 iki 50 litų, į biudžetą iš šio mokesčio suplanuota surinkti per 4 milijonus litų. Sausio viduryje V.Mazuronis viešai paskelbė, jog daugiau nei milijoną litų iš šių lėšų skirs Lietuvos vandens telkinių įžuvinimui, tačiau spaudoje neseniai pasirodė pranešimai, jog lėšos paskirstytos visai kitomis proporcijomis. Aplinkos ministerijos automobilių parko atnaujinimui skirta daugiau nei milijonas litų, nors tokios išlaidos nefigūravo viešuose ministro planuose. Tuo tarpu žadėtoji suma vandens telkinių žuvivaisai netikėtai sumažėjo iki 350 tūkst. litų.

„Būtų įdomu sužinoti, kodėl gerbiamas ministras iš žvejų už 4 kartus pabrangintus žvejo bilietus surinktas lėšas skirsto nebe pagal savo ankstesnius pažadus, o ministerijos automobiliams. Suprantama, kad pirkinių reikėjo, tačiau žvejai į padidintą mokestį sureagavo atlaidžiai būtent dėl pažadų, jog iš jų surinktos lėšos bus prasmingai panaudotos pačių žvejų reikmėms ir viešajam interesui, konkrečiai – žuvims veisti. Mokestis surinktas, o žadėti pinigai neskiriami. Suinteresuota visuomenės dalis turėtų žinoti ne tik savaime aiškų faktą, jog ministerijai reikia automobilių, bet ir kodėl buvo nuspręsta šį poreikį iškelti aukščiau ankstesnių įsipareigojimų, – stebisi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė A. Bilotaitė. – Be to, keistai atrodo sprendimas į lėšų skirstymą neįtraukti nė vieno Mėgėjų žvejybos tarybos atstovo ir net neinformuoti tarybos apie priimamus sprendimus, kai ši organizacija yra tiesiogiai suinteresuota mokesčio paskirstymu ir vienija visus jo mokėtojus“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė