Už nepanaudotus taršos leidimus Lietuva gavo 12 mln. litų (2)

www.freediveuk.com nuotr.

www.freediveuk.com nuotr.

Vakar, kovo 26 d., tarptautiniame aukcione buvo parduota 749 tūkst. nepanaudotų Lietuvos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų (ATL) ir už juos gauta 12,2 mln. litų.

„Tai jau ketvirtasis aukcionas, kai sėkmingai pardavėme Lietuvos turimus nepanaudotus ATL. Praėjusiais metais Aplinkos ministerija aukciono būdu pardavė 2,5 mln. tokių ATL už daugiau kaip 40 mln. litų. Visos gautos lėšos yra pervedamos į Klimato kaitos specialiąją programą“, – sako aplinkos viceministras Almantas Petkus.
Klimato kaitos specialiosios programos lėšos, kaip numato Klimato kaitos valdymo finansinių instrumentų įstatymas, skiriamos energijos vartojimo ir gamybos efektyvumo didinimo projektams, tarp jų ir daugiabučių modernizavimui, įgyvendinti, atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui skatinti, aplinkai palankioms technologijoms diegti, miškams atkurti bei įveisti ir kt. priemonėms. Iš šios programos 2011–2012 m. buvo finansuojami visuomeninės paskirties pastatų, daugiabučių ir individualių namų renovacijos projektai, diegiamos biokuro katilinės, įsigyta ekologiško viešojo transporto.

Visus keturis aukcionus rengė Vokietijos prekybos platforma „European Energy Exchange“. Su ja Aplinkos ministerija yra sudariusi sutartį dėl ATL, kurie nebuvo paskirstyti iš naujiems įrenginiams skirto 2008–2012 m. rezervo, perleidimo aukciono būdu pagal ES prekybos šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo apyvartiniais taršos leidimais sistemos direktyvą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė