Kviečia paroda „Gamtos paslaptys“ (0)

Paroda „Gamtos paslaptys“ | Varėnos viešosios bibliotekos nuotr.

Paroda „Gamtos paslaptys“ | Varėnos viešosios bibliotekos nuotr.

Iki balandžio 10 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje veiks gamtos fotografo Juozo Padolskio darbų paroda. Joje – septyniasdešimt Lietuvoje gyvenančių gyvosios  faunos atstovų nuotraukų.

Būsimas fotografas gimė Vilkaviškio rajone. Dalyvavo geologijos ekspedicijose Sovietų Sąjungos gilumose. „Pamatęs didingus kalnus, saulės iškepintas dykumas, neaprėpiamus miškus staiga suvokiau, kokia skirtinga yra gamta. Kaip visa tai skyrėsi nuo Suvalkijos lygumų, kur sode stirnos grikšėdamos kramtydavo pašalusius obuolius, kur kiškiai pasišokėdami lupdavo žievę nuo jaunų medelių, o pavasarį prie Šešupės taip liūnai girgždėdavo griežlės… Panorau tą grožį įamžinti, nes viskas taip greitai keičiasi“, – pasakojo Juozas Padolskis.

„Fotografuoti išmokau pats. Ėmiau studijuoti gamtą, bandžiau ją perprasti. Tai buvo tikrai nelengva, negalėjau konkuruoti su gamtininkais, kurie viso to mokėsi universitete, ir su fotografais, kurie iš gamtininkų gaudavo daug informacijos, kurie būdavo nuvežami tiesiai prie lizdų ar gyvūnų olų, kad tik nuspaustų fotoaparato mygtuką. Man nepadėjo niekas. Vienintelis draugas, kuris patardavo, buvo prieš kelis metus Anapilin išėjęs miškininkas, fotografas ir dokumentinių filmų apie gamtą kūrėjas Kęstutis Verbickas“, – prisipažįsta Juozas. Jis teigia, kad gamta niekada neatskleidžia visų paslapčių, nors studijuotum ją visą gyvenimą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė