Tomas Mrazauskas Leipcige pelnė prestižinį tarptautinio knygos meno konkurso apdovanojimą (0)

Tomas Mrazauskas Leipcige

Tomas Mrazauskas Leipcige

Knygos dailininkas Tomas Mrazauskas tapo kasmet rengiamo „Gražiausių knygų“ iš viso pasaulio konkurso laureatu. Leipcigo knygų mugėje jis buvo apdovanotas už Margaritos Matulytės knygos „Nihil obstat. Lietuvos fotografija sovietmečiu“ apipavidalinimą.

Jaunosios kartos knygos dailininkui įteiktas pagyrimo raštas už ypatingus pasiekimus knygos mene, o „Nihil obstat“ pripažinta viena iš keturiolikos geriausiai apipavidalintų knygų pasaulyje. Šiame konkurse lietuviška knyga apdovanojama pirmą kartą.

Tomas Mrazauskas taip pat buvo pakviestas į Tarptautinę Leipcigo knygų mugę pasakyti sveikinimo kalbą apdovanojimų ceremonijos dalyviams. „Kas yra knyga? Knyga – tai erdvių seka mūsų kūrybai,“ sakė jis pratęsdamas mintį iš fluksus menininko Ulises Carrión manifesto.

Pernai tame pačiame konkurse Tomo Mrazausko apipavidalinta Hermano Pleijaus knyga „Karminas, purpuras ir mėlis. Apie spalvas viduramžiais ir vėliau“ buvo patekusi į trumpąjį sąrašą.

Šiemet konkurso organizatoriams buvo pateiktos 575 knygos iš 32 pasaulio šalių.

„Gražiausios knygos“ iš viso pasaulio – vienas didžiausių ir prestižiškiausių tarptautinių knygos meno konkursų. Jį jau 50 metų rengia Vokietijos knygos meno fondas (Stiftung Buchkunst). Šis konkursas unikalus tuo, jog jame vertinamos knygos jau apdovanotos įvairių šalių nacionaliniuose knygos meno konkursuose. Lietuvos gražiausias knygas konkursui kasmet siunčia Lietuvos leidėjų asociacija.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė