Lietuvių režisierių filmai Moterų filmų festivalyje Paryžiuje (video) (0)

O. Burajos filmo „Liza, namo!“ kadras

Oksanos Burajos filmo „Liza, namo!“ kadras

Kovo 22-31 dienomis Paryžiuje jau 35 kartą vyksta Tarptautinis moterų filmų festivalis, į kurio Trumpo metražo konkursą atrinkti du lietuviški filmai : Oksanos Burajos ,,Liza, eik namo‘‘ (Lietuva/Estija, 2012, 27 min.) ir Jūratės Samulionytės ,,Laikinai‘‘ (Lietuva, 2011, 27 min.).

Lietuviški filmai į šio gerai žinomo ir dėl ypač gerai parengto turinio (profesionaliai suderinta pramoginė ir pagrindinei temai atliepianti angažuota programa)  vertinamo festivalio  konkursinę programą pateko po itin sėkmingo Lietuvos trumpojo metražo filmų pristatymo šių metų Klermon-Ferano Trumpųjų filmų festivalyje ir mugėje.

J. Samulionytės  filmas ,,Laikinai‘‘ per dviejų Lietuvoje paliktų seserų istoriją svarsto emigracijos problemas ir jų pasekmes. Filmas jau pelnė apdovanojimą Vokietijoje, nuolat keliauja per kitus tarptautinius filmų festivalius.  Peržiūrose filmą pristatys studijos ,,Monoklis‘‘ prodiuserė Jurga Gluskinienė.

O. Burajos  filmo ,,Liza, eik namo‘‘  maža svajinga ir jautri herojė nuolat bėga iš namų, nors trumpam bandydama išvengti grubios ir šiurkščios aplinkos. Filmas pavergia ir skausmingai perteiktu mergaitės konfliktu su aplinka ir ypatingu vaizdo poetiškumu (operatorė fotografė Kristina Sereikaitė).

Filmas ,,Laikinai‘‘ festivalyje  (Maison des Arts) rodomas  kovo 26 ir 27d.

,,Liza, eik namo‘‘ – kovo 28 ir 29 dienomis.

Lietuviškų filmų dalyvavimą festivalyje parėmė Lietuvos kino centras ir Lietuvos ambasada Prancūzijoje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė